info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Bona Traffic i samodzielna renowacja parkietu

Parkiet w moim pokoju dziennym nie wygląda już najlepiej. W wielu miejscach był poprzecierany, lakier już schodził, kolor też jakoś wyblakł. Nie podobało mi się to. Wiedziałam, że muszę jakoś odnowić swój parkiet, żeby znowu wyglądał jak nowy. A renowacja na pewno będzie tańsza niż demontaż starego i stawienie nowych desek.

Bona Traffic i nowy wygląd podłogi

ekologiczna Bona TrafficSzukałam najlepszego sposobu, żeby renowacja nie trwała zbyt długo, w końcu pokój dzienny jest stale użytkowany. Ważne też było to, żebym mogła to wykonać samodzielnie i kupić wszystko w dobrej cenie. Najlepszym rozwiązaniem była ekologiczna Bona Traffic. Jest to dobrej jakości olej do podłóg drewnianych. Żebym mogła go jednak zastosować to musiałam najpierw zeszlifować górna warstwę parkietu. Na szczęście jest to parkiet, bo paneli podłogowych nie można cyklinować, ani szorować. Cyklinowanie zaoszczędziło mi też dużo pracy. Przyjechała ekipa która raz dwa wszystko załatwiła i oczyściła parkiet z kurzu i wiórów. Potem od razu mogłam przejść do zastosowania oleju do podłóg drewnianych. Nakładałam do równomiernie pędzlem, potrzebne były dwie warstwy. Ten lakier miał kolor parkietu, więc nic się nie odznaczało. Olej dosyć szybko schnął, i widziałam, że kolor mi się podoba, a podłoga będzie błyszczeć jak dawniej. Potem niczego już nie musiałam robić, poza czekaniem aż olej się wchłonie i zabezpieczy drewno. Mój parkiet wyglądał jak nowy, a nie napracowałam się przy nim. Z pewnością jest też zabezpieczony przez uszkodzeniami.

Kupienie oleju do podłóg było najlepszym rozwiązaniem. Teraz wiem, że wystarczy zamówić szybkie cyklinowanie parkietu, a potem nałożyć zabezpieczający olej Bona Traffic w dobrze dobranym kolorze i gotowe. Nie jest to skomplikowane ani pracochłonne. Każdy może to wykonać u siebie w domu.

Bona Traffic i samodzielna renowacja parkietu
Przewiń na górę