info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Co zrobić, by dach nie przeciekał?

Od konstrukcji dachu, a zwłaszcza stopnia jego nachylenia, zależy wiele kwestii dotyczących użytkowania budynku. Nawet najwyższej jakości pokrycia dachowe nie okażą się wystarczająco skuteczne, gdy dach jest zbyt płaski. Aby zwiększyć stopnień jego nachylenia, trzeba użyć odpowiednich elementów.

Klin styropianowy – do czego służy?

kliny styropianoweDach jest bardzo ważnym elementem każdego budynku, nie tylko mieszkalnego. Bardzo często zdarza się, że pomimo pozornie bardzo dobrej jakości pokrycia dachowego, dochodzi do przedostawania się wilgoci przez nie. Powodem zazwyczaj jest fakt, że stopień nachylenia dachu jest zdecydowanie zbyt niski. W takim przypadku będzie dochodziło do przeciekania, niezależnie od tego, jak dobre pokrycia dachowe zastosujemy. W takim przypadku jedynym wyjściem pozostają kliny styropianowe dzięki którym można sobie poradzić z podstawowym problemem wynikającym ze zbyt małego stopnia nachylenia dachu. Dzięki takim właśnie klinom można znacznie polepszyć stopień rozprowadzania wód opadowych na pokryciu dachowym, dzięki temu nie będzie więcej dochodziło do sytuacji, gdy dach przecieka. Stosowanie takich klinów jest polecane w przypadku, gdy dach na danym budynku jest idealnie płaski, a także gdy wcześnie dochodziło już do sytuacji, gdy pokrycie dachowe przeciekało mimo braku widocznych uszkodzeń. W szczególności takie kliny mogą się przydać, gdy wcześniej dochodziło do sytuacji, gdy dach przeciekał w pobliżu komina, gdzie często zbiera się deszczówka, co powoduje występowanie zacieków na suficie.

Zbyt płaski dach zazwyczaj oznacza sporo problemów, w szczególności gdy mowa o zapobieganiu jego przeciekaniu. Dlatego też tak istotne jest, aby zwiększyć rozprowadzanie deszczówki na powierzchni dachu. Dzięki temu, ryzyko przeciekania będzie znacznie mniejsze.

Co zrobić, by dach nie przeciekał?
Przewiń na górę