info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Co zrobić ze starym akumulatorem?

Bardzo często zdarza się tak, iż w przypadku uszkodzenia jakiejkolwiek części w samochodzie po jej wymontowaniu jest ona po prostu wyrzucana na śmietnik. O ile niektóre z nich możemy bez obaw zanieść do takiego kontenera to są takie, których wyrzucenie mogłoby spowodować zagrożenie dla środowiska. Dotyczy to przede wszystkim akumulatorów, które zawierają wiele szkodliwych substancji mogących spowodować poważne niebezpieczeństwo.

Stary akumulator, czyli wizyta na skupie

skup zużytych akumulatorówJeśli zdarzyła się nam awaria akumulatora i nie wiemy jak się go bezpiecznie pozbyć musimy pamiętać aby nie wyrzucać go na śmietnik. Miejscem, które z pewnością pomoże nam się go pozbyć jest skup zużytych akumulatorów gdzie pracujące osoby zajmą się odpowiednią jego utylizacją oraz odzyskaniem z jego wnętrza surowców wtórnych takich jak aluminium. Zanosząc nasz stary akumulator otrzymamy w zamian odpowiednią część jego wartości, Taka wizyta pozwoli nam zachować pewność, iż zostanie on właściwie zagospodarowany. Na takim skupie odpowiednio wykwalifikowane osoby zajmą się właściwą jego rozbiórką oraz unieszkodliwieniem znajdujących się w jego wnętrzu kwasów oraz innych szkodliwych substancji i materiałów. Następnie zostaną one zgromadzone w specjalnych pojemnikach, które dzięki swojej szczelności pomogą uniknąć wszelkiego zagrożenia związanego z niekontrolowanym wydostaniem się ich na zewnątrz. Warto podczas wizyty na takim skupie zapytać pracującą tam osobę o możliwość uzyskania kuponu rabatowego na zakup nowego akumulatora we wskazanym sklepie motoryzacyjnym.

Jak zatem widać pozbycie się starego akumulatora nie jest proste gdyż wymaga zastosowania odpowiednich metod zabezpieczających przed skażeniem. Opisane rozwiązanie pozwala na bezpieczne pozbycie się zużytego akumulatora, oraz możliwość uzyskania pewnych korzyści przy zakupie nowego.

Co zrobić ze starym akumulatorem?
Przewiń na górę