info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Czym zajmują się deratyzatorzy?

Gryzonie, to bardzo inwazyjne zwierzęta. Rozmnażają się w niekontrolowany sposób, a ich kolonie mogą osiągać nawet kilka tysięcy osobników. Szczególnie, że w jednym miocie samica szczura lub myszy wydaje na świat około dziesięciu młodych.

Katowiccy specjaliści od deratyzacji

Deratyzacja w KatowicachZlecenia dla firm zajmujących się deratyzacją, są różne. Najczęściej chodzi o wyłapywanie pojedynczych sztuk z domostw oraz pomieszczeń gospodarczych, garażów i piwnic. Złapanie pojedynczego osobnika, który stał się naszym mimowolnym lokatorem nie jest trudne. Wystarczy jedynie wyśledzić jego kryjówkę, lub miejsce, którym dociera do naszego otoczenia. Po zidentyfikowaniu takiego miejsca, wpuszczana jest do niego trucizna oraz substancje chemiczne. Zdarza się też, że miejsce zostaje wypalone i zacementowane, w przypadku gdy przebywał w nich więcej niż jeden osobnik. Robi się tak w celu uniknięcia jeszcze większej inwazji gryzoni. Szczury grasują w pobliżu naszych śmietników oraz w piwnicach. Konieczne w takich przypadkach jest postawienie trutki lub zastawienie pułapek mechanicznych. Zatrute pożywienie sprawdza się najlepiej i w dodatku jest stosunkowo tanie, dlatego jest to najpowszechniejsza metoda stosowana w deratyzacji. Deratyzacja w Katowicach jest dosyć popularną usługą, ze względu na fakt, że w naszym województwie mamy jeden z najwyższych w Polsce, poziomów zaszczurzenia na metr kwadratowy. Z usług firm deratyzacyjnych mogą korzystać osoby prywatne, ale również przedsiębiorcy, którzy po podpisaniu umowy z firmą deratyzacyjną, mają ją do dyspozycji 24 godziny na dobę

Szczury to nie tylko mądre, ale również bardzo ciężkie do wytępienia gryzonie. Tłoczą się setkami w jednym miejscu, dzięki czemu kolonia zajmuje bardzo mało miejsca i jest ciężka do odnalezienia. Jednak profesjonalni deratyzatorzy, doskonale znają zachowania szczurów i na pewno sobie z tym poradzą.

Czym zajmują się deratyzatorzy?
Przewiń na górę