info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Dekoracyjne wnętrza dzięki sztukaterii

 

Sztukateria jest elementem obecnym w architekturze od wielu wieków. Dzieli się na zewnętrzną oraz wewnętrzną. Jej główną rolą jest dodanie pomieszczeniom walorów dekoracyjnych. Nie bez znaczenia jest także aspekt użytkowy sztukaterii. Dzięki niej możliwe jest zamaskowanie nierówności i skaz ścian czy sufitów. W jakiej więc architekturze sprawdzi się najlepiej? 

Wybór sztukaterii – Gdańsk

sztukateria GdańskWiększość z nas może kojarzyć sztukaterię z gipsowych rozet montowanych tuż nad żyrandolem. Jednak to nie jedyna forma, którą przyjmuje sztukateria. Elementami do niej zaliczanymi są również listy przysufitowe, przypodłogowe czy gzymsy. Wszystkie one nie musza być również wykonane z gipsu. Obecnie do produkcji sztukaterii wykorzystywane są różnego rodzaju materiały o znacznie lepszych właściwościach wytrzymałościowych. Rozety gipsowe bowiem, mimo że niezwykle dekoracyjne wymagały sporej delikatności podczas montażu czy codziennego funkcjonowania. Jakie więc materiały obecnie stosowane są do produkcji sztukaterii? Prym w ostatnich latach wiodą elementy ozdobne wykonane z poliuretanu oraz styropianu. Elementy powstające z obu tych materiałów cechują się dużą lekkością i wysoką trwałością. Nie bez znaczenia jest również łatwość ich montażu. Lekkość sprawia, że elementy te nie obciążają konstrukcji ścian, jak może mieć to miejsce w przypadku sztukaterii gipsowej. Coraz częściej w jej produkcji możemy zaobserwować również drewno. Jeśli elementem, który wprowadzi w Twoich pomieszczeniach odpowiedni nastrój jest sztukateria Gdańsk jest miastem, w którym odnajdziesz wielu renomowanych producentów.

Wybór odpowiedniego producenta sztukaterii nie jest bez znaczenia. W końcu elementy te mają zdobić nasze wnętrza, dlatego też powinny cechować się najwyższą jakością. Co do niej z kolei upewnimy się czytając opinie dotyczące konkretnych producentów sztukaterii w Gdańsku. 

 

Dekoracyjne wnętrza dzięki sztukaterii
Przewiń na górę