info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Dotacje unijne na inwestycje

Prowadzenie firmy nie jest proste, szczególnie kiedy borykamy się z brakiem płynności finansowej. Aby utrzymać się na rynku, trzeba się ciągle rozwijać i inwestować, choć nie jest to proste zadanie. Pomóc mogą w takiej sytuacji bezzwrotne dotacje.

Jaką kwotę dotacji można uzyskać?

dotacje na inwestycjeNajlepszą sytuacją jest rozwiązanie kiedy posiadamy sporą część oszczędności, które są w stanie pokryć całą inwestycje. Jednak niewielu przedsiębiorców posiada takie zabezpieczenie finansowe. Najczęściej sięgają oni po produkty bankowe, takie jak kredyty firmowe, które pozwalają rozwinąć działalność, ale sporo kosztują. Najlepszym rozwiązaniem są dotacje na inwestycje, które są udzielane ze środków Unii Europejskiej. Są one bezzwrotne, pod warunkiem, że wydamy je na ściśle określony cel, a firma będzie działać przez minimum dwa lata od momentu otrzymania środków. Każdy przedsiębiorca może się ubiegać o takie środki finansowe, pod warunkiem, że działalność ma siedzibę firmy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej i na niego jest zarejestrowana. Kwota dotacji jest teoretycznie nieograniczona, bo z Unii otrzymujemy każdego roku po kilka, lub nawet kilkanaście milionów złotych na zakładanie nowych firm i inwestowanie w już istniejące. Konieczne jest złożenie stosownego wniosku, wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami i biznes planem, który jest podstawą do otrzymania dotacji. Musi on być rzetelny i realny, gdyż od jego wyliczeń, zależy powodzenie naszego wniosku. Dzięki dotacji możemy otworzyć nową linię produkcyjną, albo zainwestować w nowe maszyny.

Od momentu złożenia wniosku, czeka się najczęściej kilka tygodni na decyzję. Oczywiście zanim fizycznie otrzymamy środki, trochę czasu minie, bo trzeba dopełnić sporo formalności. Jest to jeden z najlepszych sposobów na pozyskanie środków na inwestycję.

Dotacje unijne na inwestycje
Przewiń na górę