info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Drukowanie metodą UV w Gdańsku

Drukowanie za pomocą światła ultrafioletowego w zasadzie nie różni się od drukowania w zwykłych drukarkach domowych. Różnica jednak wynika z innowacyjności tej metody. Drukarki UV są najnowszym wynalazkiem w dziedzinie drukowania cyfrowego. Drukowanie takie nie jest możliwe w domowych warunkach ze względu na to, że drukarki tego typu stworzone są do pracy na innym materiale niż zwykły papier.

Jak działa drukarka UV?

drukowanie uv gdańskTusze używane w tego typu drukarce to ciekłe polimery. Aby polimery mogły zostać utrwalone na materiale wymagają użycia specjalnych lamp, które pobudzą proces polimeryzacji. Te lampy to właśnie światło ultrafioletowe zamontowane przy głowicach drukujących. Dzięki lampom tusz zostaje utwardzony i na stałe przywiera do powierzchni zadrukowywanego materiału. Drukowanie UV Gdańsk stało się popularne ze względu na możliwość drukowania na wielu różnych materiałach oraz możliwość drukowania nieregularnych kształtów. Drukarki można używać na kartonach, płytach PCV lub szkle z pleksi. Oprócz tego zadrukowuje się folie, banery, siatki, tkaniny czy skórę i wyroby skóropodobne. Ze względu na to, że materiały używane do druku mają zazwyczaj duże formaty, drukarka również jest odpowiednio większa. Zazwyczaj posiada duży płaski stół po którym przesuwa się rolka z materiałem. Inny rodzaj drukarek zaopatrzony jest w taśmę przesuwającą materiał pod głowice ze światłem ultrafioletowym.

Tusze używane do druku nie wydzielają żadnych szkodliwych zapachów ani oparów. Materiały wydrukowane tą metodą są często wykorzystywane na zewnątrz ponieważ druk jest odporny na warunki atmosferyczne. Metodą UV powstają widoczne w miastach szyldy, banery czy tablice informacyjne. Dzięki temu kolory zawsze są w pełni widoczne, a napisy nie rozmazują się.

Drukowanie metodą UV w Gdańsku
Przewiń na górę