info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Ekologiczne i wydajne piece

Od wielu już lat w naszych domach dominują systemy centralnego ogrzewania. Skutecznie zastąpiły one piece kaflowe używane niegdyś w praktycznie każdym domu. Nie da się jednak ukryć, że systemy centralnego ogrzewania muszą być wyposażone w kocioł o odpowiedniej wydajności. To właśnie od niego zależy jak bardzo nasz system grzewczy będzie wydajny.

Solidne kotły CO

ekologiczne kotły coBiorąc pod uwagę fakt, że żyjemy w klimacie umiarkowanym to nie nie możemy obejść się bez stosowania w naszych domach systemów grzewczych. Pełnią one niezwykle istotną funkcję związaną zarówno z podnoszeniem temperatury w naszych domach jak również dzięki nim dochodzi do podgrzewania wody użytkowej. W każdym systemie grzewczym poza tymi elektrycznymi oraz opartymi o promienniki podczerwieni znaleźć możemy piece. W ostatnim czasie szczególnie dużą popularnością zaczęły cieszyć się ekologiczne kotły CO. Urządzenia tego typu doskonale mogą sprawdzić się zarówno w domach o bardzo małej powierzchni jak również tych, których powierzchnia jest znacznie większa. Wiele osób niesłusznie sądzi, że piece ekologiczne są zawsze związane z niską wydajnością. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Wiele nowoczesnych kotłów tworzy się w taki sposób, że są bardziej wydajne niż klasyczne kotły, które z ekologią nie mają nic wspólnego. Na chwilę obecną wiele osób montuje w swoich domach kotły, w których spalany jest ekogroszek lub też pellet drzewny.

Na dzień dzisiejszy wiele kotłów ekologicznych jest wyposażonych w cyfrowe sterowniki. To dzięki nim możemy cieszyć się bardzo komfortowym obsługiwaniem systemów grzewczych. Warto wspomnieć, że obecnie najbardziej nowoczesne kotły posiadają moduł WiFi dzięki któremu będziemy mogli zarządzać kotłem z pozycji naszego smartfonu czy tabletu.

Ekologiczne i wydajne piece
Przewiń na górę