info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Firmy kurierskie doręczają paczki również w soboty

Od kilku miesięcy można zaobserwować zmianę w funkcjonowaniu firm kurierskich. Wszystkie firmy działające na polskim rynku zaczęły pracować przez sześć dni w tygodniu. Jeszcze do niedawna paczkę od kuriera mogliśmy otrzymać od poniedziałku do piątku. A teraz każda firma kurierska dostawczy nam paczkę również w sobotę. To ogromna zmiana spowodowana stale rosnącym zapotrzebowaniem.

W soboty doręczane są paczki z piątku

dpd doręczenie w sobotęNa taką inicjatywę kurierskich korporacji trzeba było czekać bardzo długo. Jednym z powodów takiej decyzji biznesowej firm kurierskich na pewno było to, że Polacy robią coraz więcej zakupów przez internet. Klienci sklepów internetowych mieli jednak coraz mniej cierpliwości do czekania na paczki zamówione w piątek. Wcześniej przychodziły one dopiero w poniedziałek, a przecież w branży e-commerce ogromne znaczenie ma szybkość dostawy towaru do klienta. Największy polski sklep internetowy jako pierwszy zaczął oferować usługę firmy DPD doręczenie w sobotę, z której klienci od razu zaczęli korzystać w ilościach masowych. Inne firmy kurierskie poszły w ślady DPD i też zaoferowały doręczanie paczek w sobotę. No i w końcu po tylu latach paczka w sobotę stała się standardem a nie luksusem. Nie trzeba dopłacać za taką usługę, bo po prostu uznano, że sobota to taki sam dzień na dostarczenie przesyłki jak każdy inny roboczy dzień tygodnia. Pewne jest to, że kwestią czasu jest dostarczanie paczek również w niedzielę.

Teraz jeśli kupimy coś w piątek to otrzymamy to już w sobotę. Ten ukłon ze strony firm kurierskich pozwolił sklepom internetowym jeszcze bardziej wyprzedzić konkurencję, jaką są dla nich sklepy stacjonarne. Wcześniej często bowiem było tak, że chcąc coś kupić w piątek dwa razy się nad tym zastanowiliśmy czy oby na pewno warto czekać do poniedziałku. A teraz kupujemy i w ciągu doby mamy paczkę w swoim domu.

Firmy kurierskie doręczają paczki również w soboty
Przewiń na górę