info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Instalacja przetworników ciśnienia o sygnale 4-20mA

 

Dzięki mojemu tacie udało mi się zdobyć pracę w jego firmie. Od tej pory mogłem mu pomagać w instalacji urządzeń pomiarowych i hydraulicznych w dużych fabrykach, laboratoriach i innych podobnych miejscach. Jako że zawsze byłem zainteresowany tym, w jaki sposób działają różne urządzenia i lubiłem pomagać ojcu w majsterkowaniu, praca wydawała się idealna dla mnie.

Działanie przetwornika ciśnienia na sygnale 4-20mA

przetwornik ciśnienia 4 20maPodczas jednego z takich wyjazdów dowiedziałem się, że musimy przekazać i zainstalować kilka różnych rzeczy w jednej dużej fabryce. Mogłem się więc zapoznać z wieloma urządzeniami, z którymi do tej pory nie miałem nigdy kontaktu. Na szczęście mój tata chętnie mi wyjaśniał, jak co działa i jak te wszystkie rzeczy muszą zostać umieszczone w odpowiednim miejscu, by mogły funkcjonować zgodnie z celem, do jakiego zostały zaprojektowane. W tym konkretnym zleceniu po raz pierwszy natrafiłem na przetwornik ciśnienia 4 20mA, czyli taki przetwornik, który działa w podanym zakresie sygnału, który jest standardowym natężeniem w przemyśle – to akurat wyjaśnił mi tata. Wyjaśnił mi tez, co jest ważne w takich przetwornikach, jak kluczowe jest utrzymanie stałych i stabilnych parametrów użytkowania, itd. Wiedziałem już, że te przetworniki, które będziemy montować, będą miały zastosowanie największe w kategoriach hydrauliki i przemysłu, dlatego ważne jest by wszystko zostały wykonane perfekcyjnie.

Mój tata lubi tę pracę i już wiem dlaczego. Jest ona bardzo odpowiedzialna, a taki właśnie jest on. Lubi też mieć do czynienia ze sprawdzonymi urządzeniami, które cechują się wysoką jakością wykonania i niezawodnością. To połączenie wpływa na to, że czerpie satysfakcje z wykonywanych zadań. Ja też zaczynam coraz bardziej lubić tę robotę.

 

Instalacja przetworników ciśnienia o sygnale 4-20mA
Przewiń na górę