info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Jak działa paszociąg ?

Miastowi wyjeżdżając na wieś często cieszą się spokojem panującym na terenach odległych od miasta. Podziwiają przy tym faunę i florę. Zachwycają się wiejskim życiem, często nawet ich marzenia są ukierunkowane w przyszłości ku życiu na wsi. Często słyszy się jak ktoś mówi, w przyszłości jak będziemy już na emeryturze wyprowadzimy się na wieś i będziemy wiedli spokojne życie na łonie natury. 

Jak wykarmić wielką hodowlę ?

paszociągi spiralneCzęsto ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak ciężkie jest życie na wsi. Osoby mieszkające tam nie tylko sezonowo, lecz na stałe, przez wszystkie pory roku wiedzą, że bez pomocy różnych urządzeń było by im bardzo ciężko. Jako osoba mieszkająca w mieście, uświadamiam sobie za każdym razem, że tak naprawdę nie znam się na wiejskim życiu i co kawałek odkrywam jakieś nowości.Niedawno dowiedziałam się o czymś takim jak paszociągi spiralne. Jest to urządzenie przydatne dla osób posiadającą większą hodowlę zwierząt hodowlanych. Paszociągi spiralne służą do transportowania kruszynowej, mieszanej i granulowanej paszy dla zwierząt oraz ziarna o wysokiej wilgotności. Do działania paszociągów spiralnych potrzebujemy pełny silos np. paszy własnej lub specjalnie zakupionej. Z silosu pasza paszociągiem pobierana jest przez spirale, która kręci się w środku rury i jest transportowana do góry. Pasza trafia przez rurę wsypową prosto do automatu paszowego czyli tak zwany karmik. Rury mają wbudowane zasuwy, które można zamknąć, żeby zablokować spadanie karmy. Zawsze się zastanawiałam co się stanie jak ostatni karmik czyli automat paszowy zostanie napełniony. Dowiedziałam się, że zamontowany jest specjalny motoreduktor który napędza całą pracę urządzenia i jeśli zostanie napełniony ostatni automat , wyłącza on całe urządzenie. Kiedy ubędzie trochę paszy w pojemnikach urządzenie załącza się na nowo i powtarza cały proces zaczynając od pierwszego karmika. Dzięki temu zwierzęta są cały czas najedzone, nie brakuje im nigdy karmy, ponieważ zawsze mają ją pod dostatkiem. Hodowcą też jest lżej, bo jeśli mają bardzo dużo zwierząt np hodowle świń, to nie muszą się tracić czasu na wykarmienie. Bez tego urządzenia przy bardzo dużej ilości zwierząt (mówimy tu o ilości w setkach), karmienie trwało by cały dzień.

 Jedynym zmartwieniem hodowcy w tym wypadku jest to, żeby urządzenie działało sprawnie, musi reagować na jakie kolwiek wady lub złe działanie maszyny, oraz co najważniejsze, to pilnować by w silosie było zawsze pod dostatkiem transportowanej karmy i na bieżąco uzupełniać silos. Uzupełnianie karmy w silosie jest tu najważniejszym procesem jakiego hodowca musi dopilnować, resztę wykonuje i nadzoruje paszociągi.

Jak działa paszociąg ?
Przewiń na górę