info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Jak skutecznie neutralizować ścieki?

Wszelkie osady, które pozostają po oczyszczonych ściekach mogą się nadawać do ponownego wykorzystywania. Ważne jest jednak, aby je odpowiednio zneutralizować, szczególnie jeżeli chodzi o zawarte w nich metale ciężkie. Szeroko dostępne substancje chemiczne są w stanie skutecznie neutralizować skład osadów po-ściekowych.

W jakim celu dozuje się wapno do osadów?

dozowanie wapnaKażdy, kto miał do czynienia z przydomowymi oczyszczalniami ścieków zapewne zdaje sobie sprawę, że wraz z upływem czasu zbiornik na nieczystości jest zajmowany przez osady zostające po nieczystościach. Te osady mogą stopniowo zmniejszać maksymalną pojemność zbiornika, utrudniając korzystanie z takiej oczyszczalni. Na szczęście jest sposób na to, aby te osady ponownie wykorzystywać, wystarczy w tym celu wykonać właściwie dozowanie wapna do osadów. W wyniku tego procesu, o ile zostanie on przeprowadzony właściwie, można uzyskać w ten sposób bardzo skutecznie działający nawóz naturalny. Wapno jest w stanie skutecznie zneutralizować nie tylko drobne nieczystości natury biologicznej, ale także i również metale ciężkie, które są już bardzo niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia i życia. Aby zneutralizować osady pościekowe, można użyć wapna zarówno palonego jak i gaszonego. Szczególnie wapno palone wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością, gdyż jest w stanie ogrzać ścieki aż do temperatury 700 stopni. Taka temperatura jest w pełni wystarczająca aby skutecznie zabić wszystkie mikroorganizmy, oraz zneutralizować szkodliwe substancje i związki znajdujące się w ściekach.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że osady pozostające po oczyszczaniu ścieków nadają się ponownego wykorzystywania. W tym celu konieczna jest ich właściwa neutralizacja, pozbawiająca ich szkodliwych związków, na przykład metali ciężkich. Do neutralizacji można użyć różnych substancji chemicznych.

Jak skutecznie neutralizować ścieki?
Przewiń na górę