info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Jak zaizolować piwnicę?

Piwnica jest bardzo ważną częścią każdego budynku, tym bardziej że to ona znajduje się na samym dole i często jest umieszczona pod ziemią, w związku z tym to jej konstrukcja z największym stopniu wpływa na to, czy dom jest dobrze chroniony przede wszystkim, co może wpływać na niego negatywnie, a jak wszyscy wiemy, w glebie znajdują się spore ilości wilgoci, która może negatywnie wpływać na cały dom. Izolacji piwnicy nie wolno więc lekceważyć.

Dobrze zainstalowana piwnica to prawdziwy skarb

izolacja piwnicyTo właśnie w piwnicy często znajduje się piec centralnego ogrzewania lub inne tego typu bardzo ważne informacje, więc wilgoć tym bardziej nie może się tam dostawać nawet w małych ilościach, ale żeby tak było to najpierw trzeba wprowadzić tam pewne rozwiązania, bo przecież materiały budowlane praktycznie zawsze mają drobne pory, przez które wilgoć może przechodzić ściany. Oczywiście stosuje się bardzo różne rodzaje takich izolacji, bo przecież wszystko zależy od wielu drobnych szczegółów i do każdego przypadku powinno się podchodzić indywidualnie, ale najlepiej jest zatrudnić fachowca, bo to on na podstawie swoich obserwacji czy nawet dokonanych pomiarów jest w stanie dobrać najskuteczniejszą metodę. Izolacja piwnicy może mieć bardzo różne formy, ale zawsze chodzi o osiągnięcie dokładnie takiego samego efektu, bo przecież wilgoć nie ma dostawać się do środka, gdyż na skutek tego zjawiska mogą tam pojawiać się pleśnie inne szkodliwe rzeczy.

Czasami w czasie tworzenia takiej izolacji stosuje się po prostu specjalne materiały, które nie przepuszczają wilgoci. Innym równie skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnych substancji chemicznych, którymi smaruje się wyschnięty już beton, bo dzięki temu substancja ta uszczelnia wszystkie szczeliny, przez które przynajmniej teoretycznie mogłaby dostawać się niebezpieczna ciecz. Warto dobrze odizolować piwnicę od środowiska zewnętrznego.

Jak zaizolować piwnicę?
Przewiń na górę