info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Jaki rodzaj druku wybrać przy zamawianiu opakowań?

Każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną kwestią dotyczącą sprzedawanego produktu jest rodzaj i wygląd jego opakowania. Pełni ono bowiem nie tylko funkcję ochronną, lecz także informacyjną oraz reklamową – jego zadaniem jest przykucie uwagi klienta. Jak więc właściwie zadbać o to, by spełniało swoją rolę najlepiej jak to możliwe?

Opakowanie a jakość nadruków

druk fleksograficzny opakowańTo, czy dane opakowanie będzie w końcowym rezultacie prezentować się odpowiednio, w największej mierze zależy od tego, jak zostało zaprojektowane i czy ów projekt został przeniesiony na jego powierzchnię w sposób dokładny, staranny oraz estetyczny. Jeżeli zdecydujemy się na usługi drukarni, która nie podejdzie do realizacji zlecenia wystarczająco sumiennie, opakowanie nie będzie posiadało walorów estetycznych zgodnych z naszymi założeniami – podobnie jeśli zostanie użyta zła metoda naniesienia nadruków. Najlepiej korzystać z usług placówek oferujących druk fleksograficzny opakowań – cechuje się on dużą wyrazistością i uniwersalnością, a stosowany jest najpowszechniej w przypadku produkowania torebek foliowych z napisami. Ponadto, cały proces druku zachodzi bardzo szybko, dzięki czemu nie trzeba długo oczekiwać na realizację zamówienia. Drukarnie fleksograficzne oferują też powszechnie dodatkowe opcje dotyczące estetyki wyglądu powierzchni opakowań, takie jak na przykład lakierowanie czy laminowanie.

Z całą pewnością metoda druku fleksograficznego jest jedną z najczęściej wykorzystywanych w dzisiejszych czasach, jeśli chodzi o produkcję opakowań papierowych i foliowych. Powodem tego jest fakt, że może ona znajdować zastosowanie również w przypadku powierzchni nierównych, a naniesiony nadruk odznacza się wysoką trwałością. Są to cechy istotne dla każdego wytwórcy, bez względu na branżę.

Jaki rodzaj druku wybrać przy zamawianiu opakowań?
Przewiń na górę