Sznurki przydają się przy pakowaniu prezentów, zawieszaniu prania, czy przy wyrabianiu rękodzieła. Sznurki różnią się od siebie długością, grubością, jak i materiałem z jakiego są wykonane. Są sznurki bawełniane, jutowe, czy z tworzywa sztucznego. Wszystko zależy od tego gdzie taki sznurek będzie wykorzystywany i do jakiego celu.
Odporny na zerwanie sznurek
Również w rolnictwie i ogrodnictwie sznurki mogą się przydać. Kiedy warto zastosować sznurek rolniczy? Z pewnością jest niezastąpiony do wiązania siana w bele. Dzięki temu bela nie straci swojego kształtu, łatwiej jest też ją przenieść bez obaw, że siano będzie wylatywać po drodze. Dawnej słynny był sznurek do snopowiązałek, którego zawsze brakowało w okresie żniw. Nowoczesny sznurek rolniczy także nada się do wiązania snopków, czy do kostkowania słomy. Bez względu na to w jaki kształt ułoży się siano, słomę, czy źdźbła zboża to wystarczy je potem przewiązać sznurkiem i gotowe. Jest on tak wytrzymały i solidny, że można go używać również w sadownictwie. Czasem trzeba podwiązać gałąź drzewa czy krzewu, by nie zasłaniała ona innych roślin, czy by uchronić lichą gałąź przed złamaniem. Wtedy takim sznurkiem obwiązuje się gałąż oraz pień drzewa lub krzewu, dzięki czemu sznurek nie puści. Generalnie sznurki w rolnictwie można wykorzystywać także w innych dziedzinach. Grube jutowe sznurki służą do uwiązywania zwierzat przy palach, do drobnych napraw na gospodarce, czy też w ogrodnictwie np. do podwiązywania roślin.
Jak widać sznurek przydaje się przy kostkowaniu słomy, robieniu snopowiązałek, czy do podwiązywania gałęzi. Warto kupować sznurek dobrej jakości, który nie będzie się zrywał, zni też się przecierał podczas użytkowania. Powinien być też odporny na deszcz i promienie UV.