info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Kiedy warto kupić psu wózek inwalidzki?

Oczywiste jest to, że psy które ulegną wypadkowi mogą stać się niepełnosprawne. Nowoczesna fizjoterapia zwierząt umożliwiła takim zwierzakom odpowiednią rehabilitację oraz możliwość stosowania wózków inwalidzkich. To jest rozwiązanie ratujące ich życie, ale jaki model wybrać dla danego psa? Warto się nad tym zastanowić.

Jak wybrać wózek inwalidzki dla swojego pupila?

wózki inwalidzkie dla psówTo ważny aspekt. Wybrany przez nas wózek inwalidzki dla psa będzie zależał od dwóch aspektów: pierwszym z nich jest kontuzja zwierzaka. Drugi będzie zależeć od jego wielkości. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy modele wózków dla niepełnosprawnych zwierząt domowych. Pierwszy to ten z tylnym wsparciem. Jest to jeden z najczęstszych wózków dla psów. Jest stosowany jako sprzymierzeniec w przypadku paraliżu kończyn tylnych i ciężkich urazów kręgosłupa. Drugi model to krzesła podpierające. Zwykle stosuje się je, gdy uraz dotyczy przednich nóg. Często spotyka się go nawet u zwierząt domowych z wadami rozwojowymi, a jego użycie wymaga większej cierpliwości, ponieważ zazwyczaj to właśnie model krzesła jest najtrudniejszy w obsłudze dla zwierzaka. Czterokołowe wózki inwalidzkie dla psów są idealne dla zwierząt, które mają osłabione wszystkie kończyny. Doskonale sprawdzają się w przypadkach rehabilitacji oraz w stanach o ograniczonej sprawności ruchowej. Przed zainwestowaniem w takie narzędzie, porozmawiajmy ze swoim weterynarzem. Będzie wiedział lepiej niż ktokolwiek inny, aby dać ci zalecenia, aby zapewnić jak najlepszą rehabilitację.

Weźmy pod uwagę, że wózek inwalidzki dla zwierząt o niewłaściwych wymiarach lub model, który nie jest zbyt uniwersalny, może spowodować poważne obrażenia. Trzeba więc być w tym ostrożnym i cierpliwym wobec swojego zwierzaka w procesie adaptacji i być bardzo pewnym inwestycji, którą poczynimy. Dlatego też konsultacja z weterynarzem jest koniecznością.

Kiedy warto kupić psu wózek inwalidzki?
Przewiń na górę