info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Kolagen na końskie stawy

Konie jako zwierzęta wykorzystywane są do zawodów sportowych. Dawniej również wiele zwierząt pracowało fizycznie w gospodarstwach rolnych. Koń to wytrzymałe zwierzę o ile ma zapewnione odpowiednie warunki bytowe oraz pełnowartościową karmę. Aktualnie konie coraz rzadziej wykorzystywane do prac fizycznych.

Kolagen dla wierzchowców uprawiających sport

kolagen dla koniNależy jednak pamiętać, że mimo iż konie nie są już użytkowane tak często w rolnictwie to nadal wykorzystywana jest ich siła i szybkość. Szczególnie zatem na różnego rodzaju urazy narażone są konie uprawiające sporty. W takich przypadkach warto wiedzieć, że należy odpowiednio suplementować nasze zwierzę, tak aby zminimalizować ryzyko powstania urazów oraz kontuzji. Konie uprawiające sporty są narażone na kontuzję kończyn dolnych, stawów i więzadeł. Zła dieta i niedobory kolagenu mogą dodatkowo powodować problemy z narządami ruchu u koni. Najbardziej narażone na urazy są stawy, ścięgna i więzadła. Dlatego warto za w czasu stosować kolagen dla koni. Kolagen uzupełnia ubytki w układzie mięśniowym oraz szkieletowym. Preparaty z kolagenem są bardzo dobrze przyswajalne przez koński organizm. Często produkowane są w wygodniej do podania formie. Kolagen to główny budulec chrząstki stawowej, ścięgien i wiązadeł. Po urazie przyśpiesza regenerację tkanki łącznej i skraca rekonwalescencję. Stosowany zapobiegawczo minimalizuje ryzyko powstania kontuzji. Oprócz tego kolagen ma doskonały wpływ na kondycje sierści, skóry oraz kopyt końskich. Kolagen jest wskazany dla koni z objawami chorobowymi stawów, koni wyścigowych i sportowych, koni rekonwalescentów oraz koni seniorów.

Kolagen nie od dziś jest znaną substancją wspomagającą regenerację tkanek. Stosowany jest nie tylko wśród ludzi ale również zastosowanie swoje ma u zwierząt w tym również u koni. Substancja ta odgrywa bardzo ważną rolę w zachowaniu zdrowych stawów i więzadeł.

Kolagen na końskie stawy
Przewiń na górę