info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Koszt zakupu i produkcji zbiornika

Nie dawno postanowiłam otworzyć warsztat samochodowy, ale ja tam będę tylko szefową, więc będę musiała zatrudnić odpowiednich pracowników, najlepiej mający wystarczający oraz dość długi okres doświadczenia jako mechanik samochodowy.

Produkcja zbiorników ciśnieniowych – czy to kosztowne?

zbiornik ciśnieniowy

Aby rozpocząć taką działalność muszę mieć odpowiedni lokal do pracy wraz ze stanowiskami do pracy dla moich mechaników. Najlepiej jakby cały teren był dobrze ogrodzony. Nie musiałam długo czekać na okazję, kupiłam lokal po atrakcyjnej cenie. Wolałam go kupić niż wynajmować. Ale wymagał on remontu, chociażby przez niesprawne grzejniki faviera, które były wszędzie zamontowane. Zimą ma być ciepło. Potem udało mi się zatrudnić aż pięciu mechaników z długoletnim stażem pracy w innym zakładzie mechanicznym. To oni pomogli mi wybrać odpowiednie narzędzia i sprzęt do warsztatu. Dwóch mechaników pojechało ze mną do odpowiednich sklepów, by kupić wszytko to czego będzie potrzebował mój warsztat samochodowy. Zwrócili mi też uwagę, że powinnam kupić filtry ciśnieniowe, które będą zawierały zbiorniki powietrza lub będą miały puste zbiorniki, do których wtłoczymy lakier do karoserii samochodów, by pod ciśnieniem lakierować je. Producent zbiorników ciśnieniowych w naszej okolicy oferuje bardzo liczne filtry, więc jest w czym przebierać. U nich tania produkcja zbiorników odbywa się też na zlecenie, jak byśmy potrzebowali mniejszego zbiornika, to możemy złożyć zamówienie. Po dokonaniu remontu i zaopatrzenia całego warsztatu samochodowego, można było przyjmować pierwszych klientów. Nawet nie zdajecie sobie sprawę ile pierwszego dnia miałam klientów, aż dziesięciu. To i tak dobry sukces jak na pierwszy dzień pracy. Ale mogę powiedzieć, że w późniejszym okresie, mieliśmy znacznie więcej klientów.

Tylu, że musiałam zatrudnić dodatkowo dwóch mechaników, bo ci się nie wyrabiali. Bardzo opłaciło mi się otwarcie takiego typu biznesu, moi znajomi nie wierzyli we mnie, mówili, że mi się nie uda, a teraz sami korzystają z usług mojego warsztatu samochodowego. Warto było.

Koszt zakupu i produkcji zbiornika
Przewiń na górę