info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Koszty założenia hotelu

Założenie własnego hotelu wiąże się przede wszystkim z wielkimi kosztami, które należy ponieść, które wynikają również z początkowego biznesplanu, bez którego nie może się obejść. Od dawna myślałem, aby prowadzić swój własny biznes.

Założenie własnego hotelu

jak założyć własny hotelPomysł hotelu zrodził się, kiedy miałem okazję uczestniczyć w weselu organizowanego właśnie przez pensjonaty. Hotel własny hotel był moim marzeniem, dlatego, że jeszcze zdecydowałem policzyć wszystkie koszty oraz oszczędności i sprawdzić, czy faktycznie na niego mnie stać. Jak się okazało, koszty mogły mnie trochę przerosnąć ze względu na szczegóły, takie jak na przykład oprogramowanie do hotelu, a także wszelkie rachunki, które musiałbym płacić co miesiąc. Jak założyć własny hotel? Takie pytania zadawałem sobie przez ostatnie tygodnie i wpadłem na pomysł, aby pozyskać dotacje z Unii Europejskiej, która w znaczący sposób mogłaby mi pomóc finansowo. Z racji tego, że zamierzam otworzyć hotel w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, mogę liczyć na taką dotację, jednakże wymagało to stworzenia bardzo precyzyjnego biznesplanu oraz planu ogólnego na prowadzenie biznesu. Dużo również czytałem, jak założyć własny hotel na popularnych portalach w Internecie, które skupiały specjalistów oraz pracowników w branży gastronomicznej i hotelarskiej, posiadających już wieloletnie doświadczenie w branży i mogących pomóc w niektórych kwestiach. Kluczowe było również znalezienie pracowników do odbywania pracy, stąd też musiałem zamieścić odpowiednie ogłoszenia na popularnych portalach ogłoszeniowych zarówno w lokalnych gazetach, jak i w internecie. 

Kolejnym będzie przetrwanie kilkunastu miesięcy w branży, a dopiero potem okaże się, czy taki biznes ma sens. Jeśli jednak okaże się że, zyski są o wiele mniejsze, niż straty, będę musiał pomyśleć między innymi nad zmianą lokalizacji, co może być konieczne, aby móc odnieść sukces w branży.

Koszty założenia hotelu
Przewiń na górę