info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Kremy o działaniu regenerującym

Nasze ciało się intensywnie regeneruje w ciągu nocy i jest to zupełnie naturalny proces. Można go wykorzystać w pielęgnacji skóry i nakładać na twarz, przed pójściem spać, odżywczy krem. Natomiast na dzień, lepiej stosować kremy o lżejszej konsystencji.

Czy kremy skutecznie regenerują skórę?

krem przeciwzmarszczkowy regenerującyWiększość kobiet posiada w swojej łazience dwa kremy do twarzy – jeden do stosowania w ciągu dnia, a drugi w ciągu nocy. Mają one nieco inne działanie i różnią się składem, dlatego trzeba je oddzielnie stosować. Krem przeciwzmarszczkowy regenerujący może być dostępny w wersji lekkiej na dzień i bogatej na noc. Jego celem jest odżywienie i zregenerowanie skóry z widocznymi oznakami starzenia. W swoim składzie może mieć kwas hialuronowy, który jest odpowiedzialny za wiązanie wody w skórze, przez co świetnie nawilża ją na długi czas. Składnik ten też bardzo uniwersalny, ponieważ nie powoduje zapychania porów i nadaje się jako baza pod makijaż. Kolejnym składnikiem, który pojawia się w kremach przeciwzmarszczkowych, jest kolagen, który naturalnie występuje w skórze i jest odpowiedzialny za jej jędrność i gładkość. Nierzadko w kremach do cery dojrzałej znajdziemy też olejek ze słodkich migdałów, który przyśpiesza procesy regeneracji skóry i dobrze ją nawilża. Kremy przeciwzmarszczkowe są najczęściej stosowane już od trzydziestego roku życia, ponieważ wtedy pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne. To najlepszy moment, żeby skórę skutecznie wzmacniać i pomóc jej w procesach regeneracji.

Kremy do twarzy dzielą ze względu na cel działania, rodzaj cery i przeznaczenie. Warto kupując krem na dzień, od razu kupić z tej samej serii na noc, aby zapewnić skórze kompleksową, dwudziestocztero godzinną pielęgnację, szczególnie w przypadku cery dojrzałej.

Kremy o działaniu regenerującym
Przewiń na górę