info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Księgowy informatykiem czyli erp e commerce w pracy

erp e commerce

W biurze rachunkowym pracowałem rok. Przez ten czas współpracowałem z młodymi kobietami jak i starszymi. Widać było ogromną różnicę w pracy z komputerami. Z czasem pomagałem im oprogramować bilanse w generatorze czy zdefiniować jakiś szczególny raport w systemie. Wolałem to niż żmudne dziurkowanie dokumentów i wpinanie ich do segregatorów.

Erp e commerce potrzebuje wdrożeń

erp e commercePanie były zachwycone. Do tej pory musiały korzystać z usług firmy zewnętrznej. Choć korzystali z open erp , nie wszystko umiały panie wykonać samodzielnie i korzystały z usług wdrożeniowca. Bardzo chętnie korzystały z Web erp. Biuro zamierzało zatrudnić nawet najbliżej przyszłości zdalne księgowe. Szczególnie interesował mnie erp dla budownictwa. Wdrożyli jeden moduł tego systemu dla dużego klienta z południowej Polski. Było nawet z czasem kilka wdrożeń erp e commerce. W biurze spotkałem bardzo ciekawe osoby. W społeczeństwie istnieje stereotyp, że księgowa to nudna, niezbyt rozgarnięta osoba, która nie wychodzi poza dodawanie i odejmowanie liczb. Prawda jest zupełnie inna. Owszem, są osoby wykonujące proste prace księgowe od których się niewiele wymaga. Ale dobra księgowa to osoba wszechstronnie wykształcona, znająca się po troszkę na wszystkim. W tej pracy potrzebne są zdolności interpersonalne, o co wielu księgowych nawet nie podejrzewa.

Trzeba przecież odebrać dokumenty od pracowników, sprawdzić ich poprawność, zwrócić pracownikowi uwagę. Nie zawsze to jest proste. Wśród pracowników księgowi w firmie nie są cenieni i uważani wręcz jako niepotrzebne obciążenie finansowe firmy.

Księgowy informatykiem czyli erp e commerce w pracy
Przewiń na górę