info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Legalne zatrudnianie Ukraińców

Zapewne każdy zdążył już zauważyć, że nasz kraj w dużym stopniu się wyludnia. Niemniej jednak dotyczy to przede wszystkim naszych rodaków, którzy opuszczają Polskę w celu podejmowania jakiejś pracy za granicą. Warto zwrócić uwagę na to, że polskie zakłady produkcyjne oraz najróżniejsze firmy znacznie na takich wyjazdach cierpią. Muszą one niejednokrotnie sięgać po wsparcie z innych krajów.

Zatrudnianie obcokrajowców w Polsce

gdzie znaleźć pracownika z ukrainyZarobki oferowane w polskich firmach mogą w bardzo dużym stopniu odbiegać od zarobków, które mogą otrzymywać pracownicy wykonujący dokładnie tę samą pracę za granicą. Polacy bardzo często i chętnie wyjeżdżają do pracy do firm holenderskich, francuskich czy też niemieckich. Na ich miejsce w polskich firmach koniecznie trzeba jednak kogoś znaleźć. Ostatnimi czasy szczególnie często zatrudnia się w naszym kraju Ukraińców. Dostrzec też można, że coraz większa liczba przedsiębiorców zadaje pytania odnośnie tego gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy. Otóż odpowiedź jest stosunkowo prosta. Wystarczy zgłosić się do agencji pracy tymczasowej. W naszym kraju obecnie takowych agencji jest naprawdę sporo. Udając się do takiego miejsca należy przygotować sobie informacje odnośnie tego jakich dokładnie pracowników do naszej firmy poszukujemy. Musimy dokładnie sprecyzować co miałby taki pracownik robić w naszym zakładzie. Całą resztą zajmie się już wspomniana wcześniej agencja.

Zatrudnianie obcokrajowców nie jest obecnie tak trudne jak jeszcze parę lat temu. Z racji częstych wyjazdów Polaków za granicę konieczne było wprowadzenie pewnych ułatwień dla polskich przedsiębiorców by mogli oni zatrudniać obcokrajowców znacznie szybciej i bez konieczności załatwiania mnóstwo różnych formalności. Spora liczba przedsiębiorców więc z tych rozwiązań korzysta.

Legalne zatrudnianie Ukraińców
Przewiń na górę