info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Lepsze tańsze czy droższe materace?

Idealnie dobrany materac przede wszystkim powinien być wygodny, bo tylko na takim się wyśpimy. Ludzie mają różne pozycje do spania i każda z nich wymaga innego wsparcia ze strony materaca. Na rynku znajdziemy modele piankowe i sprężynowe o różnej grubości i teksturze.

Jaki jest dobry materac?

dobre materaceW przeciętnym domu znajduje się przynajmniej pięć materacy o różnym profilu. Inny będzie dla małego dziecka, nastolatka, czy dorosłego. Małe dzieci potrzebują twardego podparcia ze względu na ich miękki, jeszcze nie do końca ukształtowany kręgosłup. Nastolatki lubią spać na sprężynowych materacach, a dorośli najczęściej wybierają modele piankowe. Dobre materace, to te, które spełniają wszystkie wymagania użytkownika. Osoby śpiące na brzuchu muszą mieć dość twardy materac, ze względu na możliwość uduszenia się na zbyt miękkim podłożu. Jeżeli lubimy spać na boku, to dobrym materacem będzie taki o profilowanej powierzchni, która doskonale będzie podpierać kształt ciała. Starsze osoby wola spać na twardych materacach, bo z takich im łatwiej wstać. Producenci co chwilę wprowadzają nowe modele na rynek, które posiadają nowszą technologię odpowiadająca panującym trendom i skutecznie przekonują nas do ich zakupu. Optymalny materac wcale nie musi być drogi, ponieważ liczy się jakość jego wykonania, a jeżeli jest ona wysoka, to brak pokrowca, czy gratisowych poduszek, nas nie powinien zniechęcić. Materace są pakowane próżniowo, przez co łatwo je przewozić, i są sterylnie czyste.

Jeżeli nie chcemy wydawać dużych pieniędzy na miejsce do spania, to warto szukać okazji na wyprzedażach, albo w dyskontach meblowych, które oferują dużo niższe ceny niż firmowe salony. Czasem warto kupić tańszy materac, mało znanego producenta, niż drogi znanej firmy, bo często płacimy za markę, a nie za jakość.

Lepsze tańsze czy droższe materace?
Przewiń na górę