info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Łódź miastem bez ogrodów

Wielkie miasta w Polsce borykają się z problemem braku zielonych terenów w swoich granicach. Narastający stopień urbanizacji z pewnością nie pomaga pod tym względem. Stanowi on bowiem o rozwoju infrastruktury komunikacyjnej, a tym samym powoduje, że drzewa zamiast być sadzone, zostają masowo wycinane, aby zrobić miejsce na, na przykład nową drogę.

Miejskie ogrody podstawą przyjaznego miasta

zachwycające ogrody w ŁodziCoraz częściej możemy zauważyć, że w Łodzi czegoś nam brakuje. Komunikacja miejska, pomimo tego że i tak nie dociera wszędzie tam, gdzie byśmy chcieli, powoduje także straty w zieleni miejskiej. Prowadzi się bowiem wycinki drzew i krzewów, aby poprowadzić tamtędy nową linię tramwajową, albo zwyczajny chodnik. Zamiast ogromu nieprzemyślanych połączeń komunikacyjnych można by zastanowić się nad wprowadzeniem parków do krajobrazu miejskiego. Zachwycające ogrody w Łodzi z pewnością przyciągnęłyby turystów, którzy bardzo chętnie spędzają czas właśnie w takich miejscach. Byłoby to też świetne rozwiązanie dla osób starszych i młodzieży, która wbrew pozorom także lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Tworzenie takich parków jest rozwiązaniem znanym już od dawna. Za granicą jest to bardzo popularna praktyka, która cieszy się powodzeniem zarówno wśród mieszkańców jak i przyjezdnych, którzy w natłoku wrażeń po zwiedzaniu zabytków, relaksują się w takich miejscach. Warto więc poruszać temat zieleni w miastach, nie tylko przed wyborami, ale także w trakcie trwania kadencji rady miasta w danej miejscowości.

Obszary, które nie posiadają w swojej okolicy zieleni, stają się nieatrakcyjne dla ludzi. Rządzący na danym terenie powinni więc zainteresować się tym tematem, a mieszkańcy miast popierać każde ich działanie w tym temacie, ponieważ roślinność wpływa też na samopoczucie.

Łódź miastem bez ogrodów
Przewiń na górę