info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Łóżeczka z kompletną pościelą

Małe dzieci przeważnie śpią w łóżeczkach z zabezpieczającymi szczebelkami lub w kołyskach, a starsze mają już klasyczne ramy łóżek z częściowymi zabezpieczeniami. Do każdego z nich trzeba pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu.

Jaka pościel musi się znaleźć w łóżeczku?

pościel z ochraniaczem i baldachimem do łóżeczkaO jakość snu malucha dbają rodzice i to oni wybierają dla niego łóżeczko i wszystkie elementy, które się w nim znajdują. Najważniejszy jest właściwy materac, który powinien być dość twardy. Na nim trzeba położyć prześcieradło, a dopiero potem pościel. Noworodki i niemowlęta mają bardzo delikatną skórę, dlatego wszystkie materiały, z jakimi mają bezpośredni kontakt, muszą być bezpieczne i delikatne w dotyku. Jeżeli chcemy od razu kupić kompletną pościel z ochraniaczem i baldachimem do łóżeczka, to najtaniej tego typu zestawy znajdziemy w sklepach internetowych. Są one podzielone kolorystycznie na modele dla dziewczynek i chłopców, w związku z czym w każdym łóżeczku może się znaleźć taki komplet. Sama pościel i ochraniacze są najczęściej wykonane z bawełny lub materiału minky oraz są utrzymane w tym samym stylu. Co do baldachimu to przeważnie jest on z tiulu lub innego przeźroczystego materiału i posiada dołączony stelaż, który montuje się na ramie łóżeczka. Ochraniacze mogą być wysokie na kilkanaście lub kilkadziesiąt centymetrów, aby zapewnić dziecku spokój w czasie snu i osłonięcie go przed zewnętrznymi bodźcami. Posiadają one troczki, dzięki którym można je przywiązać do szczebelków, aby nie zmieniały swojego miejsca.

Tego typu zestawy pościeli z dodatkami, znajdziemy najwięcej w internecie. Przeważnie mają wysoką jakość, ale zawsze warto sprawdzać czy posiadają niezbędne certyfikaty i pozwolenia na kontakt z dziećmi. Zawsze warto być zapobiegawczym w kwestii dziecka.

Łóżeczka z kompletną pościelą
Przewiń na górę