info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Najlepszy sklep z przyprawami orientalnymi

Zarówno przyprawy, jak i inne składniki kuchni azjatyckiej, są bardzo szerokim zagadnieniem, dotyczącym licznych krajów ciągnących się przez znaczne długości i szerokości geograficzne. Z tego powodu osoby zainteresowane tematyką orientalnych przypraw, powinny poznać opisy, zastosowanie i właściwości najważniejszych azjatyckich dodatków, w takich kuchniach, jak indyjska, wietnamska, tajska, japońska oraz chińska.

Stosujemy przyprawy orientalne we własnej kuchni

przyprawy orientalne sklepJedną z ciekawszych orientalnych przypraw jest kozieradkach, której liście używane są jako zioło, a nasiona jako przyprawa. Oprócz Indii, które są największym producentem kozieradki, uprawia się ją także w innych krajach, jak na przykład w Nepalu, Pakistanie czy Chinach. Jest to niezbędny składni wielu potraw curry w indyjskiej kuchni, oprócz tego nasiona są wykorzystywane do piklowania warzy oraz przygotowywania past, takich jak czerwona pasta curry. Chcąc kupić przyprawy orientalne sklep internetowy jest odpowiednim miejscem. Oprócz kozieradki, popularną przyprawą jest także kolendra, a dokładnie jej suszone nasiona, które w Indiach nazywane są dhania. Mają one cytrusowy, nieco orzechowy i lekko pikantny smak. W sposób powszechny nasiona kolendry są wykorzystywane jako składnik mieszanek przyprawowych, takich jak garam masala albo indyjskie curry, które także są popularne na całym świecie.

Kumin, który w Polsce określany jest także kminem rzymskim, jest jedną z najpopularniejszych na świecie przypraw. Nasiona te są używane w kuchni indyjskim nepalskiej czy zachodnio-chińskiej. Kumin może być stosowany mielony albo w całości, daje nieostre ciepło potrawom, jest oczywiście stosowany także w curry. Prażenie zmienia skład chemiczny kuminu, a co za tym idzie także smak. Dlatego warto zwracać uwagę na przepisy.

Najlepszy sklep z przyprawami orientalnymi
Przewiń na górę