info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Najlepszy żłobek dla dwulatka

Każda mama, po urodzeniu dziecka ma prawo do skorzystania z rocznego urlopu macierzyńskiego, kiedy to sprawuje osobistą opiekę nad maluchem. Później mamy wracające do pracy, najczęściej posyłają dziecko do najbliższego żłobka.

Kiedy można posłać dziecko do żłobka?

żłobek dla dwulatków wieliczkaW Polsce działają publiczne i prywatne żłobki, które każdego roku przyjmują po kilkadziesiąt maluchów. Każdy z nich prowadzi indywidualną rekrutację, na podstawie której przyjmuje określoną ilość dzieci. Zdecydowana większość placówek przyjmuje maluchy od drugiego roku życia lub warunkiem koniecznym jest umiejętność samodzielnego załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych na nocnik. Na temat żłobków panują podzielone opinie rodziców, gdyż jedni uważają je za doskonałe rozwiązanie, które pomaga w rozwoju dzieci, a inny wręcz przeciwnie. Jedno jest pewne, rodzice, którzy muszą pracować i nie mogą sobie pozwolić na zostanie z maluchem w domu, a mają też babci czy dziadka, którzy się nim zaopiekuje, muszą go posłać do żłobka. Jeżeli jest nam potrzebny niedrogi żłobek dla dwulatków Wieliczka jest miastem, w którym na pewno go znajdziemy.  Bez względu czy jest on prywatny czy państwowy, to pracują w nim doświadczeni opiekunowie, którzy maja kwalifikacje do aktywowania i edukowania takich maluchów. W żłobku dzieci biorą udział w zajęciach muzycznych, tanecznych czy językowych, aby rozwijać swoje naturalne zdolności i poznawać świat. Bez wątpienia pobyt w żłobku pozytywnie wpływa na większość dwulatków, które przebywają tam przez rok.

W przypadku żłobków państwowych, rodzice płacą niemalże symboliczne kwoty na udział dziecka w zajęciach. Natomiast w prywatnych placówkach tego typu, muszą oni opłacać normalne czesne, którego wysokość jest indywidualnie ustalana dla każdego żłobka.

Najlepszy żłobek dla dwulatka
Przewiń na górę