info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Nowoczesny sport – wyścigi dronami

Mój narzeczony od kiedy tylko na rynku pojawiły się drony jest nimi bardzo zafascynowany. Sam ma już kilka dronów i cały czas kupuje różnego rodzaju gadżety aby ulepszyć swój sprzęt. Jest to jego pasja, której poświęca każdą wolną chwilę.

Popularne hobby czyli wyścigi dronami 

wyścigi dronówNie on sam oszalał na punkcie dronów, bo i jego kilku znajomych również interesuje się dronami i mają taki sprzęt. Często w weekendy spotykają się aby wspólnie polatać oraz wymienić się technicznymi nowinkami w tym zakresie. Oprócz tego wyjeżdżają na różnego rodzaju eventy i godzinami przygotowują się do tych spotkań. Ćwiczą nowe manewry mierzą prędkość i parametry, nagrywają swoje próby. Jednym słowem są tym tematem bardzo zafascynowani. Od jakiegoś czasu ćwiczą bardzo intensywnie. Mają zamiar jechać na zawody w których zawodnicy ścigają się swoimi dronami. Kiedyś myślałam że dron to dron, ale narzeczony wyprowadził mnie z błędu mówiąc, że są różne rodzaje dronów w tym również wyścigowe, które osiągają duże prędkości. Wyścigi dronów to coraz bardziej popularny sport, organizowane są również mistrzostwa na skalę światową, które odbywały się w różnych państwach w tym również w Chinach. Sport ten zrzesza coraz większą ilość osób, a wyścigi dronów popularne są praktycznie w każdym kraju. Zalążek rywalizacji sportowej zaczął się w 2014 roku, tory nie były jeszcze skomplikowane, a maszyny nie osiągały zawrotnych prędkości. Oficjalne zorganizowane zawody odbyły się już w 2015 roku jednak i tam tory cały czas były nieskomplikowane. Przełom nastąpił w 2016 roku kiedy to zorganizowany został światowy wyścig dronów w Dubaju. Tor został udoskonalony, a przeszkody zamieszczone zostały na różnych wysokościach.

Drony to niesamowite maszyny, które mogą mieć różnorodne zastosowanie. Od rywalizacji sportowych, po sprzęt ratowniczy pomagający wyławiać osoby topiące się z wody. Jedyne co nas może ograniczać to nasza wyobraźnia. Choć o to bym się nie martwiła, gdyż ludzie mają niesamowite pomysły.

Nowoczesny sport – wyścigi dronami
Przewiń na górę