info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Obozy językowe i blokady

obozy językowe

Te wszystkie kursy językowe tak na prawdę w niewielkim stopniu sprawiają, że ktoś zaczyna mówić. Jeżeli ktoś ma jakieś blokady językowe, to zadaniem nauczyciela jest popracować nad nimi przede wszystkim w pierwszej kolejności.

Obozy językowe w Anglii a chęć nauki

obozy językoweZazwyczaj jest to związane z niskim poczuciem własnej wartości, W obawie przed krytyką taka osoba woli nie mówić wcale niż popełnić jakiś błąd. To tym faktem powinniśmy się zająć i na tym elemencie skupić. Powinny być zajęcia mówiące dokładnie o tym, że to nic wielkiego robić błędy i, że właśnie dzięki popełnianiu błędów, człowiek najwięcej się uczy. Niestety nikt o tym nie mówi. Na studiach za błędy się jedynie płaci. I to dosłownie bo warunki na studiach są bardzo drogie i powoli coraz więcej egzaminatorów nie przepuszcza studentów na kolejny rok bez przynajmniej dziesięciu egzaminów poprawkowych. W nauce języka pomagają obozy językowe Anglia, jednak też tylko i wyłącznie wtedy, kiedy osoba otworzy się na naukę i na innych ludzi. Takie obozy językowe są stworzone tak, że przede wszystkim jest bardzo dużo zajęć z konwersacji. Takie wyjazdy językowe są zróżnicowane. Porusza się na nich najróżniejsze tematy, takie które wzbudzają dużo emocji i ludzie ze sobą dyskutują dzięki temu poznają słownictwo i tego typu elementy języka. Taki francuski we Francji będzie o wiele szybciej przyswojony niż trzyletnia nauka języka dajmy na to na filologii. O wiele taniej i szybciej oraz więcej da nam taki angielski w Londynie niż roczne drogie kursy tutaj. Dlatego szczerze mówiąc najlepiej jest pojechać w różne części świata i za pomocą różnych wyjazdów kształcić się. To najprostszy, a zarazem najszybszy sposób na naukę języków. Angielski w Anglii ogarniemy przez pół roku, oczywiście jeżeli będziemy czynnie korzystać z języka w życiu codziennym i wystawiać się na różne próby kontaktów w różnych językach.

Na studiach to wszystko też jest oczywiście do zrobienia, ale w zupełnie innych warunkach. Na studiach uczysz się pisania, czytania, konwersacji, dodatkowo uczysz się literatury, historii a także innych niepotrzebnych elementów.

Obozy językowe i blokady
Przewiń na górę