info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Ochrona ubezpieczeniowa kotów

W Polsce panuje przeświadczenie, że koty są typowo domowymi zwierzakami, które chociaż bywają kapryśne i często żyją swoim życiem, to w gruncie rzeczy są niegroźne i nie wymagają tak dużego zaangażowania swoich właścicieli, jak chociażby psy, które trzeba wyprowadzać na dwór, gdzie z kolei mogą kogoś ugryźć i narobić swoim właścicielom problemów.

Rodzaje ubezpieczeń kotów

ubezpieczenia dla kotówW przypadku kotów w praktyce można wyróżnić ich dwa rodzaje – albo są to koty mające swobodne wyjście na  dwór i żyjące trochę na dziko, albo są to koty spędzające całe życie w domowym zaciszu. Dlatego ubezpieczenia dla kotów nie są zbyt często wykupowane, ponieważ z jednej strony w przypadku kotów żyjących na zewnątrz trudno przyporządkować je do konkretnego właściciela, a koty typowo domowe nie są postrzegane jako źródła potencjalnych problemów. Takie myślenie może jednak sporo kosztować ich właścicieli chociażby dlatego, że z uwagi na swoją nieposkromioną naturę koty mogą zniszczyć rzeczy osobiste gości swoich właścicieli, a w skrajnych przypadkach nawet wyrządzić komuś krzywdę pazurami. Warto więc wykupić polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, które chroniłaby właścicieli kotów przed szkodami przez nich wyrządzonymi, dzięki czemu nie będą musieli z własnej kieszeni pokrywać kosztów zniszczonych telefonów swoich gości, które koty postanowiły zrzucić na podłogę a w skrajnych przypadkach kosztów leczenia, w przypadku uszkodzenia oka przez zadrapanie kota.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadania zwierząt domowych powinno być wykupowane przez wszystkich właścicieli zwierząt, nie tylko tych, którzy mają psy, węże, czy pająki. Koty tak samo jak każde inne zwierzę może spowodować mniejsze lub większe szkody, które można bez problemów objąć ubezpieczeniem OC.

Ochrona ubezpieczeniowa kotów
Przewiń na górę