info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Odbojnice stosowane na regałach

Niemalże każda firma posiada jakiś magazyn, w których przechowuje zapasy towarów. W małych firmach są to niewielkie powierzchnie, ale duże przedsiębiorstwa mają ogromne magazyny, w których towary są poukładane na wysokich regałach.

Po co stosować odboje regałowe?

odbojnice regałoweW zależności od rodzaju asortymentów, zapasy są przechowywane w kartonach, lodówkach, chłodniach czy na regałach. W przypadku tych ostatnich, konieczne są specjalne zabezpieczenia, szczególnie jeżeli regały mają po kilka metrów. Zawsze najsłabszym ogniwem całej konstrukcji są nogi, które mogą ulec uszkodzeniu, jeżeli zostaną narażone na uderzenia. W wielu magazynach pracownicy przemieszczają się specjalnymi wózkami widłowymi lub maszynami, które należy pchać. Ich stosowanie zwiększa ryzyko wypadku w pracy lub uszkodzenia mienia firmy. Przeważnie najbardziej narażone na uszkodzenia są ściany, maszyny znajdujące się w bliskiej odległości od szlaków komunikacyjnych lub regały, na których leżą towary. Bywa, że uderzenie w podstawę regału powoduje jego uszkodzenie lub nawet zawalenie. Dlatego też konieczne są odbojnice regałowe, które są w stanie skutecznie zabezpieczyć konstrukcję przed uszkodzeniem. Najczęściej są stosowane odbojnice wykonane z grubej blachy lub stali nierdzewnej, bo są wytrzymałe i mają uniwersalny rozmiar oraz system mocowań. Tego typu odboje najczęściej montuje się bezpośrednio do podłoża, gdyż zawierają stalowe stopy z otworami do montażu na kotwach lub śrubach. Nieco mniej wytrzymałe są odboje z tworzywa sztucznego.

Odbojnice są niezbędnym elementem wyposażeniu niemalże każdej hali produkcyjnej, przemysłowej czy magazynu, ponieważ znacznie zmniejszają koszty związane z naprawami uszkodzeń. Wszystkie modele są doskonale widoczne ze względu na czarno – żółtą barwę.

Odbojnice stosowane na regałach
Przewiń na górę