info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Odpowiednia domena kluczem do rozpoznawalności firmy

sprzedaż domen

Obecnie większość firm posiada swoją stronę w sieci. Wiele z nich prowadzi także sprzedaż online za pośrednictwem swoich witryn. Każda z tych firm zdaje sobie obecnie sprawę z tego jak ważna jest odpowiednia nazwa takiej witryny, tak aby była ona rozpoznawalna i kojarzyła się od razu z danym przedsiębiorstwem. To dlatego nieraz niektóre domeny potrafią kosztować spore pieniądze.

Firmy zajmujące się sprzedażą domen

sprzedaż domenDobra domena jest warta sporo ponieważ może stać się ważniejsza niż sama nazwa marki. W sieci internauci lubią łatwe i kojarzące się z danym profilem domeny, które można szybko wpisać na górze paska przeglądarki. Gdy ktoś prowadzi na przykład sklep rowerowy to powinien pomyśleć o jakiejś domenie związanej z rowerami lub jazdą na nich. Jeśli użyje tylko w domenie nazwę swojej firmy, która nie ma wpisanego tam słowa rower, to może się zdziwić, że częstotliwość odwiedzin jego strony będzie raczej dość niska. Odpowiednia domena to klucz sukcesu i zapewnienie sobie widoczności w sieci. Niestety ilość nazw domen jest ograniczona, a te najlepsze zostały już dawno wykupione. Niektóre firmy prowadzące sprzedaż domen mają w swojej ofercie wiele ciekawych nazw. Wykupiły je już wcześniej zakładając, że będzie na nie zapotrzebowanie, a teraz mogą je wystawić za cenę nieporównywalnie większą niż standardowa, mało znacząca domena. Co ciekawe są na nie chętni, co świadczy o tym, że każda domena ma swoją wartość.

Dawniej wiele osób kupowało domeny w myśl przyszłej inwestycji. Gdy domeny na rynku nie były jeszcze aż tak bardzo wykupione to można było za niewielkie pieniądze nabyć ciekawe nazwy. Dzisiaj odsprzedaje się je za cenę kilkakrotnie większą niż dawniej, co przynosi zysk tym osobom. Obecnie coraz mniej domen ma już wolne nazwy, dlatego też trzeba się nieco wysilić tworząc jakąś dla siebie.

Odpowiednia domena kluczem do rozpoznawalności firmy
Przewiń na górę