info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Odpowiednie podłoże terrariowe

Hodowla jakiegoś zwierzątka to dla znacznej części społeczeństwa chleb powszedni. Zajmujemy się opieką nad królikami, chomikami, kanarkami, szynszylami, żółwiami, czy też rybkami. Przyznać jednak trzeba, że ostatnio coraz popularniejsze staje się hodowanie gadów lub pajęczaków. W znacznej części domów możemy już spotkać terraria z żabkami, wężem, czy też z ptasznikami.

Jak wybrać odpowiednie podłoża terrariowe?

podłoże terrarioweOpieka nad takimi zwierzakami jest bardzo wymagająca. Nie wystarczy tutaj tradycyjna klatka, sucha karma i wymiana podłoża. Potrzebne jest specjalistyczne wyposażenie, w skład którego wchodzi odpowiednie podłoże terrariowe. Podłoże takie powinno być dopasowane do rodzaju zwierzaka, jaki posiadamy. Istnieją inne podłoża dla pająków, inne dla węży, a także dla żab. Nawet w obrębie danego rodzaju zwierzaka podłoże terrariowe może różnić się także w zależności od rasy. Istotne jest, aby wybrane przez nas podłoże było jak najbardziej zbliżone składem do naturalnych warunków, w jakich żyje nasz podopieczny. Skład takiego podłoża powinien być więc stworzony w oparciu o składy ziemi w naturalnym środowisku zwierzaka. Dzięki takim warunkom nasz podopieczny będzie szczęśliwy i będzie cieszył się doskonałym zdrowiem. Przykładem mogą być tutaj zwierzaki, które zakopują się w podłożu. Bez takiej możliwości, która może być spowodowana nieodpowiednim, na przykład za twardym, podłożem zwierzak może nie dać razy zakopać się w wyniku czego zabierzemy mu jego szczególną aktywność.

Okazuje się, że podłoże terrariowe nie jest produktem, który jest łatwy w wyborze. Możemy zakupić je zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internetowych, przy czym warto wspomnieć, że zakupy w Internecie pozwalają wybierać w znacznie większej gamie produktów oraz umożliwiają zaoszczędzenie niemałej sumki pieniędzy.

Odpowiednie podłoże terrariowe
Przewiń na górę