info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Pielęgnacja psów w salonie fryzjerskim – nie tylko strzyżenie

Wielu właścicieli psów zastanawia się nad tym, jak często powinni kąpać swoje psy. Na pewno nie można robić tego często. Psy wydzielają przez skórę łój i inne substancje, który stanowi substancję ochronną, nadaje sierści połysk, ładny wygląd.

Zabiegi pielęgnacyjne dla psów – kąpiel, czyszczenie uszu, obcinanie pazurów

doświadczony fryzjer dla psa z KrakowaPo umyciu psy bardzo specyficznie pachną (i najczęściej nie jest to przyjemny zapach), bo warstwa ochronna została zmyta. Raz na kilka miesięcy warto jednak wykąpać swojego psa. Można to zrobić w salonie fryzjerskim dla zwierząt. Większość zabiegów pielęgnacyjnych w takich salonach wykonywana jest w ramach pakietów przy strzyżeniu czy trymowaniu sierści. Z pewnością doświadczony fryzjer dla psa z Krakowa poradzi sobie nie tylko ze strzyżeniem, ale również z kąpielą psa. W salonie fryzjerskim specjaliści korzystają z najlepszych środków czystości dostosowanych do zwierzęcej skóry. Są to produkty oparte na naturalnych składnikach, które nie mają w składzie żadnych alergenów i są całkowicie bezpieczne. Do usług pielęgnacyjnych, z których można skorzystać w salonie fryzjerskim, należy nie tylko kąpiel i suszenie, ale też inne. Jest to np. czyszczenie uszu. Czyszczenie kanałów słuchowych kosztuje kilkanaście złotych. Do czyszczenia stosowane są hipoalergiczne preparaty, które nie podrażniają uszu, doskonale oczyszczają z różnych zanieczyszczeń, nadmiaru woskowiny.

W salonach fryzjerskich dla psów pracownicy zajmują się również obcinaniem pazurów. Obcięcie pazurów to koszt od kilku do kilkunastu złotych w zależności od wielkości psa. Pazur po obcięciu nie powinien krwawić. Jeśli krwawi, oznacza to, że został przycięty zbyt wysoko, bo w miejscu występowania naczyń krwionośnych. W przypadku pazurów pigmentowanych trudno jest zobaczyć miejsce zakończenia przebiegu naczyń i zdarzają się takie sytuacje, a te nie są niebezpieczne dla psa.

Pielęgnacja psów w salonie fryzjerskim – nie tylko strzyżenie
Przewiń na górę