info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Pokrowiec wędkarski na prezent

 

Mój tata od kiedy tylko pamiętam zawsze był zapalonym wędkarzem, ale dopiero kiedy przeszedł na zasłużoną emeryturę mógł poświęcać na swoje hobby tyle czasu, ile tylko chce. W praktyce jest na rybach co najmniej pięć razy w tygodniu dlatego wiedziałem, że kiedy przyjdzie czas na kupienie mu prezentu na jego 68 urodziny musi być to coś związanego z łowieniem ryb.

Popularne pokrowce na wędki

pokrowiec na wędki trzykomorowyOd jakiegoś czasu tata narzekał, że nie ma z kim chodzić na ryby a sam nie może się zabrać z całym sprzętem, jaki chciałby ze sobą zabrać. Postanowiłem więc kupić mu pokrowiec na wędki trzykomorowy czyli taki, jaki polecił mi doradca w sklepie wędkarskim. Pokrowiec miał też dodatkową kieszeń na podbierak oraz na drobne przybory. Początkowo myślałem, ze pokrowiec z trzema komorami będzie zbyt duży ale w sklepie wytłumaczono mi, że w dla kogoś spędzającego dłuższy czas nad wodą to odpowiednia wielkość pokrowca, a w przypadku osób starszych też wygodna, ponieważ pozwala na uniknięcie poplątania się wędek. W sklepie mieli rację, a tata był zachwycony swoim prezentem. Szybko opracował plan wykorzystania pokrowca. W pierwszych dwóch komorach planował nosić po jednej wędce z kołowrotkiem, natomiast trzecia komora miała służyć na inne akcesoria, jak podpórki pod wędki do łowienia metodą gruntową, w której tata zaczynał się specjalizować i wykorzystywał ją nawet częściej, niż tradycyjny sposób łowienia na spławik. Mając pokrowiec nie będzie musiał wybierać i będzie mógł cieszyć się oboma metodami połowu.

Od momentu dostanie nowego pokrowca tata ani razu nie wyruszył na ryby bez niego. W zasadzie trzyma w nim wędki cały czas co sprawia, że korzysta na tym tez moja mama która docenia porządek, jaki zapanował w sprzęcie taty i nie musi zmagać się z przewracającymi się wędkami trzymanymi w kącie pokoju.

 

Pokrowiec wędkarski na prezent
Przewiń na górę