info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Popularne rodzaje rolet okiennych

W wielu pomieszczeniach z jakiegoś powodu nie można zamontować karniszy na zasłony i firany. Najczęściej jest to spowodowane nietypowym rozwiązaniem konstrukcyjnym budynku, uniemożliwiającym montaż takowych. Innym razem może się zdarzyć iż lokatorzy w wynajmowanym mieszkaniu będą preferować bardziej tymczasowe rozwiązania.

Najpopularniejsze zasłony rolowane do mieszkań

rolety materiałowe brzezinyNajbardziej rozpowszechnionym zamiennikiem zasłon i firan są rolety okienne, które używane są równie często, a nawet i częściej, niż zasłony. Są one o tyle wygodne iż umożliwiają tymczasowe założenie na okno i zdjęcie, gdy nie są już potrzebne. Materiałowe rolety, będące niczym więcej niż półprzezroczystą płachtą materiału, rozwijaną na powierzchni okna, które funkcjonują niczym cienkie zasłony, są najbardziej popularne, przede wszystkim z racji bardzo niskiej ceny, skuteczności, oraz łatwości montażu. Są tak rozpowszechnione iż każdy sklep z wyposażeniem domowym ma w ofercie bardzo różne rolety materiałowe Brzeziny mają mnóstwo sklepów w których można się w takowe rolety zaopatrzyć. Są dostępne w ogromnej gamie kolorów, wzorów oraz wariantów, różniących się drobnymi szczegółami, przede wszystkim grubością materiału, przekładającą się na poziom zaciemnienia pomieszczenia w którym zostały zamontowane. Rolety materiałowe, podobnie jak ich całkowicie zaciemniające odpowiedniki, są banalnie proste do zamontowania na oknie. Ich złożenie zajmuje co najwyżej kilka minut, i bywa bardzo łatwym zadaniem, nie przysparzającym problemów.

Muszą być jedynie powieszone na ramie by od razu mogły być wykorzystane, i w takiej formie najczęściej znajdują zastosowanie. W wielu domach są one jednak montowane na stałe, przykręcane za pomocą śrub montażowych do ramy okiennej czy też do ściany tuż nad nią.

Popularne rodzaje rolet okiennych
Przewiń na górę