info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Praca w profesjonalnym laboratorium

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele mikrocząsteczek unosi się w powietrzu. Jedne z nich nie mają żadnego znaczenia na zdrowie i samopoczucie ludzi. Inne z kolei niosą ze sobą śmiertelne zagrożenie. Istnieją środowiska, które muszą za wszelką cenę pozbyć się tych mikroorganizmów ze swojego otoczenia. Na szczęście współczesna technika skutecznie im w tym pomaga.

Zalety stosowania komór laminarnych

komory laminarneObecny rynek oferują całą masę urządzeń, które potrafią skutecznie ułatwić pracę w niektórych miejscach. Dość wymagającym środowiskiem pracy jest laboratorium. praca z groźnymi substancjami niesie ze sobą pewne wymagania. W ich spełnieniu pomóc mogą komory laminarne. Urządzenia te wykorzystują laminarny przepływ powietrza, tym samym oddzielając wnętrze komory laminarnej od środowiska zewnętrznego. W konsekwencji tego zjawiska, opary różnych, niekiedy bardzo szkodliwych związków chemicznych, nie dostają się do powietrza obecnego w laboratorium. Jednocześnie zanieczyszczenia z zewnątrz (np. bakterie, grzyby i wirusy, które na co dzień unoszą się w powietrzu) nie zmieniają składu analizowanych próbek. Komora laminarna pełni również bardzo ważną funkcję w ochronie pracowników. Nie pozwala ona na wdychanie przez nich szkodliwych mikroorganizmów z analizowanego materiału, niekiedy biologicznie skażonego. Wszystkie te funkcje sprawiają, iż trudno wyobrazić sobie profesjonalną pracę z laboratorium analitycznym bez tego urządzenia.

Podsumowując, chcąc stworzyć profesjonalne laboratorium, w którym pracownicy są bezpieczni i mogą bez przeszkód wykonywać powierzone im analizy, koniecznie trzeba zaopatrzyć je w komorę laminarną. Takie urządzenie spełni wiele zadań. Zapewni bezpieczeństwo pracownikom oraz zagwarantuje wiarygodność wyników. W związku z tym zainteresowanie tym sprzętem ciągle rośnie.

Praca w profesjonalnym laboratorium
Przewiń na górę