info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Preparaty nabłyszczające do kostki brukowej

Kostka brukowa ma wiele zalet. Wygląda ponadczasowo i stylowo. Jest trwała i przez wiele lat nie wymaga żadnej konserwacji. Jednak na każdej powierzchni zewnętrznej osadzają się kurze, pyły, tworzy się wilgoć i namnażają mikroorganizmy. Mech i glony mogą pojawić się na wilgotnej kostce. Dlatego warto stosować preparat nabłyszczający i zabezpieczający do bruku.

Środki chemiczne do konserwacji nawierzchni brukowych

Preparaty do kostki brukowejStosowanie środków czyszczących i ochronnych jest w przypadku nawierzchni brukowych bardzo wskazane. Preparaty do kostki brukowej zabezpieczają ją przed kurzem i mchem. To właśnie brudny osad i mikroorganizmy powodują najczęstsze zabrudzenia chodników, ulic brukowanych i innych typów powierzchni. Środki do konserwacji kamienia mają podwójne zastosowanie. Czyszczą, nabłyszczają i chronią przed pojawieniem się zielonych wykwitów. Zwłaszcza po deszczu, jesienną i wiosenną porą warto stosować preparat zabezpieczający do nawierzchni pokrytych kostką granitową. Także inne rodzaje bruku wymagają systematycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki prostym i tanim zabiegom bruk będzie zawsze w idealnym stanie. Opakowanie specjalistycznego preparatu do kostki brukowej jest bardzo wydajne. Można go rozpylić na kamieniu oraz w szczelinach między kostką lub płytami kamiennymi. Dzięki takim zabiegom nie będą się namnażały mikroorganizmy, czyli drobne glony i mchy, które niszczą nawierzchnie brukowe.

Estetyczny bruk jest wizytówką posesji. To właśnie preparaty zabezpieczające kostkę granitową i kamień pomagają utrzymać idealny stan. Największym zagrożeniem dla bruku są mikroorganizmy, grzyby, pleśnie, mchy i glony. Aby ich się pozbyć, należy systematycznie stosować sprawdzony preparat do nawierzchni brukowych z kamienia naturalnego i sztucznego.

Preparaty nabłyszczające do kostki brukowej
Przewiń na górę