info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Problem rys na szybie

Niejednokrotnie osoby posiadające auto mogły doświadczyć powstawania rys na szybach. Są one często spowodowane nieodpowiednim dbaniem o nasze auto, jednak zdarza się, iż jest to wynik czynników zewnętrznych bądź złośliwości dzieci sypiących piaskiem. Kiedy już będziemy mieć rysy wypadałoby się ich pozbyć.

Sposób na pozbycie się rys 

usuwanie rys na szybieJeżeli zarysowania na naszej szybie się pojawią powinniśmy w pierwszej kolejności zastanowić się nad jakością naszych wycieraczek, doborem szmatki do pielęgnacji szyb i uważniej usuwać szron z szyb w sezonie zimowym. Nie zapomnijmy też o obserwacji otoczenia, ponieważ czasami dzieci wpadają na niezbyt ciekawe zabawy. Kiedy mamy już rysy zwróćmy uwagę czy są głębokie, czy płytkie. W przypadku głębokich usuwanie rys na szybie może okazać się problemem i będzie wymagać zainteresowania się usługami profesjonalisty, a nawet wymianą danej szyby. Jeśli rysy są płytkie wystarczy filc i pasta polerska oraz odpowiednie przygotowanie szyby przed naszą pracą. Umyjmy szybę, odtłuśćmy ją porządnie, a na sam koniec wysuszmy za pomocą ręcznika papierowego, który jest bardzo delikatny i nie rysuje naszych szyb. Nałóżmy pastę w miejscu zarysowań i rozpocznijmy pracę. W centrum zarysowania użyjmy nieco więcej siły i większą ilość razy przetrzyjmy filcem. Nie zapominajmy jednak o przestrzeni dookoła zarysowań, gdyż ją też trzeba wypolerować. Możemy wspomóc się podgrzaniem szyby do 40 stopni Celsjusza, jednak nie więcej.

Usuwanie zarysowań szyb w aucie nie musi być trudne, o ile rysy nie są głębokie. Usuniemy je z pomocą filcu i pasty polerskiej, jednak najważniejsze jest to, abyśmy starali się obserwować w jaki sposób dbamy o szyby oraz czy wycieraczki są ciągle w pełni sprawne. W innym wypadku możemy niszczyć sobie auto sami.

Problem rys na szybie
Przewiń na górę