info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Procedura restrukturyzacji w praktyce

Wiele przedsiębiorstw w trakcie swojego funkcjonowania jest w stanie posiadać bardzo wiele sytuacji, które mogą zmusić do podjęcia określonych działań związanych z sytuacją majątkową. Tego rodzaju działania oznaczają niekiedy uruchomienie określonych procedur prawnych, które prowadzą do różnego rodzaju skutków.

Przebieg restrukturyzacji przedsiębiorstwa

postępowania restrukturyzacyjneW przypadku trudnej sytuacji majątkowej przedsiębiorstwa możliwe jest między innymi skorzystanie z możliwości restrukturyzacji takiej firmy. W praktyce polega to na tym, że określa się pewien zakres działalności takiej firmy, który faktycznie przynosi jej zysk. Jednocześnie analizuje się tą sferę działalności, która powoduje stratę. Równolegle zwraca się uwagę na wydatki poszczególnych działów i w miarę możliwości dokonuje się ograniczeń. Ponadto możliwa jest także redukcja określonych etatów. Tego rodzaju skutki są zawsze trudne do przeprowadzenia. Nie mniej jednak bardzo często jest to rzecz niezbędna. Dzięki temu postępowania restrukturyzacyjne w dużym stopniu są skuteczne. Oczywiście odpowiedni efekt jest widoczny dopiero po kilkunastu miesiącach. Nie mniej jednak przy odrobinie szczęścia można zauważyć pierwsze efekty już znacznie szybciej. To z kolei powoduje, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na fachowe usługi tego typu, które niezwykle łatwo można przeprowadzić przez doświadczonych fachowców.

Oferty usług specjalistów do spraw restrukturyzacji są dość powszechnie dostępne. Z tego też powodu bardzo ważne jest przede wszystkim wybranie najlepszego z dostępnych na rynku w danym czasie specjalistów. Dzięki temu niezwykle łatwo uda nam się rozpocząć całą procedurę. Czas potrzebny do wyciągnięcia pierwszych wniosków może być dość mocno zróżnicowany. Tak naprawdę zależy do od skali problemów, a także wielkości przedsiębiorstwa. 

Procedura restrukturyzacji w praktyce
Przewiń na górę