info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Rodzaje agregatów prądotwórczych

 

Prąd jest jedną z najważniejszych rzeczy dzięki której możliwe jest funkcjonowanie codziennego życia. To właśnie on napędza wiele maszyn i urządzeń wykorzystywanych przez człowieka. Niekiedy zdarza się tak, iż potrzebujemy go w miejscu pozbawionym normalnego przyłącza, w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem okazują się agregaty prądotwórcze wytwarzające prąd w dowolnym miejscu.

Prąd w polu czyli użycie agregatu

Agregaty prądotwórcze z silnikiem DieslaW sytuacji gdy musimy użyć jakichkolwiek sprzętów wymagających zasilenia prądem w miejscu gdzie nie ma stałego przyłącza musimy zastanowić jakie rozwiązanie pomoże nam rozwiązać ten problem. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się agregaty prądotwórcze z silnikiem diesla, są to urządzenia zasilane silnikami spalinowymi dzięki czemu do ich uruchomienia wystarczy jedynie paliwo zakupione na stacji benzynowej. Dużym atutem takiego rozwiązania jest fakt, iż takie agregaty w zależności od ustawionych obrotów mogą dostarczyć prąd o różnej mocy co okaże się bardzo przydatne gdy planujemy użycie różnego rodzaju narzędzi takich jak wiertarki czy betoniarki. Warto jednak pamiętać aby przy każdej ich zmianie odpowiednio wyregulować obroty silnika agregatu, gdyż dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić znaczną ilość spalonego paliwa. Jeśli nie wiemy gdzie możemy uzyskać dostęp do takiego urządzenia warto skorzystać z usług jednej z firm oferujących ich wynajem za niewielką cenę.

Jak widać dostarczenie prądu do miejsca pozbawionego stałego przyłącza nie jest rzeczą niemożliwą wystarczy tylko skorzystać z odpowiednich rozwiązań, które to umożliwiają. Opisana powyżej opcja zapewni nam dopływ energii o dowolnej mocy, dzięki czemu bez problemu wykonamy wszystkie zaplanowane prace bez ponoszenia dużych nakładów finansowych.     

 

Rodzaje agregatów prądotwórczych
Przewiń na górę