info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Rynek amerykański eksportuje swoje towary na potęgę

Potęga gospodarcza jaką jest USA może sobie pozwolić na robienie dobrych jakościowo towarów, które może sprzedać za granicę. Dobra opinia o amerykańskich produktach i atrakcyjna cena to atuty tego rynku. Dużą część exportu stanowią także towary używane, które często sprowadza się ze względu na bardzo atrakcyjną cenę.

Eksportowanie towarów ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej

eksport towaru z usaDla wielu europejskich klientów liczy się jakość zakupionego towaru. Coraz rzadziej sięga się po chińskie podróbki i towary marnej jakości. Właśnie z tego powodu często spogląda się na naszego zachodniego sąsiada, który ma swoją siedzibę za oceanem. Dobra z amerykańskiego rynku każdego roku przypływają do Europy, w tym także do Polski, aby móc sprzedać się na tym rynku. Obecnie eksport towaru z usa stanowi bardzo dużą część rynku handlowego w Polsce i innych krajach europejskich. Dominuje przede wszystkim elektronika, ale także samochody, biżuteria, czy też odzież. Równie atrakcyjne są towary używane, zwłaszcza samochody, których cena jest bezkonkurencyjna. Oczywiście jeśli chodzi o większe towary, to ich transport wymaga także większych nakładów, przez co w ogólnej kalkulacji ceny zakupu trzeba także uwzględnić ich transport. Przewóz przez ocean takiego samochodu osobowego wymaga często użycia do tego osobnego kontenera. We współczesnych czasach wysyłka towaru za granicę, nawet, tą za oceanem nie sprawia żądnych problemów i jest często realizowana jako pakiet wraz z zakupem.

Poza importem hurtowym także indywidualnie można bez problemu zakupić i sprowadzić towar z USA. Korzystając z usług firm kurierskich takie zlecenie może wystawić niemal każdy. Trzeba tylko za taką usługę odpowiednio zapłacić, a cena jest ściśle związana z tym co takiego za oceanem zakupiliśmy.

Rynek amerykański eksportuje swoje towary na potęgę
Przewiń na górę