info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Scrapbooking dotarł do Polski

Scrapbooking w swojej nazwie brzmi obco i mało zrozumiale. Jednak okazuje się być bardzo prostym zajęciem do wykonywania samemu w domu. Scrapbooking bowiem to nic innego jak ręczne dekorowanie najczęściej albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi, a także pudełek czy okazjonalnych kartek.

Jak wykonać scrapbook?

ramki i ozdoby do scrapbookinguDo robienia scrapbooków najbardziej potrzebna jest po prostu wyobraźnia. To w głowie powstaje pomysł jak taki album czy kartka świąteczna ma wyglądać. Czy ma być zachowana w jednej stylistyce i kolorystyce czy może artysta pokusi się o zmieszanie ze sobą wielu technik, kolorów i struktur. W każdym sklepie papierniczym lub plastycznym zakupić można niezliczoną ilość artykułów, które następnie można wykorzystać w swojej pracy. Poprzez zwykłe kartki i papiery kolorowe, przez flamastry i brokaty aż po specjalne ramki i ozdoby do scrapbookingu. Podstawowe narzędzia do pracy to tak naprawdę nożyczki i klej. Oprócz tego może przydać się linijka, ale nawet ona nie jest przydatna kiedy praca wykonywana jest spontanicznie bez szczegółowego mierzenia materiałów. Najlepsze scrappbooki są właśnie nierówne, niesymetryczne i wyglądają jakby były jednym wielkim bałaganem, chociaż naprawdę są szczegółowo przemyślane i zaplanowane. Oprócz tego często wykorzystuje się ozdobne taśmy, dziurkacze, szablony i stemple. Często papier układa się makiety. W ten sposób przy otwarciu albumu powstaje na przykład obraz 3D.

Ręcznie wykonane albumy są idealnym prezentem na każdą okazję. Najczęściej wręczane są bliskim osobom z okazji urodzin, dużą popularnością cieszą się wykonane w ten sposób niesamowite albumy ślubne. Oprócz tego wysłana na urodziny lub święta ręcznie robiona kartka zawsze jest prezentem od serca, lepszym niż zakupiona gotowa kartka ze sklepu.

Scrapbooking dotarł do Polski
Przewiń na górę