info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Skuteczne grzybnie do ogrodu

W naszym klimacie możliwe jest zbieranie najróżniejszych gatunków grzybów. Trzeba jednak mieć na uwadze ten fakt, że za grzybami musimy niekiedy się dość mocno nachodzić po leśnych bezdrożach. Od jakiegoś czasu możliwe jest jednak uprawianie grzybów w przydomowym ogrodzie. Do tego zadania będzie nam potrzebna jedynie odpowiednia grzybnia mikoryzowa. 

Sprawdzone grzybnie ogrodowe 

uprawa grzybów leśnychBardzo dużo osób posiada wokół swojego domu spory ogród, w którym rosną również drzewa występujące w polskich lasach. Wielokrotnie dziwimy się, że w takich miejscach nie pojawiają się grzyby. Otóż powodem tego jest brak odpowiednich warunków do rozwoju grzybni czyli środowiska, na którym taki grzyb może wyrastać. Obecnie dostępne są w sprzedaży specjalne preparaty pozwalające na uprawianie grzybów w ogrodzie. Jednym z nich jest specjalna szczepionka mikoryzowa. Od jakiegoś czasu możliwa jest uprawa grzybów leśnych takich jak borowiki, maślaki, koźlarze czy nawet kanie, które uznawane są za jedne z najsmaczniejszych grzybów. Szczepionki mikoryzowe najczęściej dają pierwsze efekty po około dwóch lub trzech latach od pierwszego szczepienia. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i jeśli po roku czy nawet dwóch na naszych działkach nie pojawiły się grzyby to wcale nie oznacza to tego, że już się nie pojawią nigdy. Szczepionki z grzybnią warto stosować w miejscach, które nie będą przez nas użytkowane w jakikolwiek sposób. 

Ogólnie rzecz biorąc szczepionki mikoryzowe są obecnie z powodzeniem stosowane w wielu ogrodach i dają doskonałe efekty. Oprócz nich możemy zakupić również grzybnię w postaci stałej. Mowa tutaj o charakterystycznym bloczku z glebą bogatą w próchnicę. W takich produktach również umieszczone zostały rodniki grzybów, które z biegiem czasu się uaktywnią. 

Skuteczne grzybnie do ogrodu
Przewiń na górę