info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Skuteczne materiały opałowe

Większość naszych rodaków przyzwyczaiła się do tego, że stosuje się węgiel jako główny materiał opałowy. Nie da się ukryć, że ten rodzaj opału nie jest zbyt przyjazny dla środowiska. Podczas spalania węgla generowane są duże ilości trujących spalin. W związku z tym niektóre osoby, którym dobro przyrody leży na sercu poszukują sprawdzonych sposobów bardziej ekologicznych.

Kaloryczny brykiet z torfu

brykiet torfowy czy węgielZłoża paliw kopalnych się kurczą z roku na rok. Szczególnie dużo eksploatujemy węgla kamiennego i brunatnego, który używany jest do ogrzewania naszych domów czy też budynków firmowych. Dużo osób postanawia szukać więc innych rozwiązań związanych z kwestią ogrzewania domów. Jednym z popularnych rozwiązań stosowanych dość często w ostatnich latach jest brykiet torfowy, który jak sama nazwa wskazuje powstaje z torfu. Jest to materiał wyróżniający się dość dobrymi parametrami związanymi z kalorycznością. Według niektórych badań dobrej jakości brykiet torfowy wykazuje kaloryczność zbliżoną do tej jaką oferuje węgiel. Mimo to wciąż wiele osób zadaje sobie pytanie czy lepszy będzie brykiet torfowy czy węgiel. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie ale nie da się ukryć, że węgiel jest zdecydowanie bardziej toksyczny. Brykiet torfowy sprzedawany jest w formie małych prostopadłościanów z nieco zaokrąglonymi krawędziami. Powstaje on w skutek prasowania torfu i najczęściej głównym składnikiem takiego brykietu jest jedynie torf. Niekiedy spotkać można wersje ulepszone lepiszczem. 

Ogólnie rzecz biorąc brykiet torfowy może skutecznie zastępować węgiel używany do spalania w naszych piecach. Ten materiał opałowy jest dodatkowo dużo tańszy. Na dzień dzisiejszy za jedną tonę takiego brykietu będziemy musieli zapłacić około 400zł. Jest to więc cena bardzo niska bowiem taka tona wystarczy nam na dość długo.

Skuteczne materiały opałowe
Przewiń na górę