info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Skuteczny stymulator wzrostu roślin

 

Każdy, kto posiada w domu, na balkonie czy w ogrodzie rośliny wie, że ich pielęgnacja wymaga sporo wysiłku. Nie wystarczy kwiatka podlewać, aby wyrósł na pięknego z licznymi kwiatami i dużymi liśćmi. Tu trzeba zadbać o wiele czynników.

Jak biostymulator działa na roślinę?

biostymulatory wzrostu roślinWiele osób lubi podziwiać naturalną roślinność, ponieważ dostarcza nam wielu wizualnych wrażeń, które sprawiają, że nasze otoczenie wygląda pięknie. Co prawda dzika roślinność świetnie sobie radzi bez naszej ingerencji, ale raczej nie może zbyt odporna na szkodniki, nieprzychylne czynniki atmosferyczne czy nawet susze. W przypadku roślin hodowanych przez nas możemy mieć wpływ na to jak roślina będzie wyglądać i jakie da plony. Popularne biostymulatory wzrostu roślin działają na nie wielopoziomowo i powalają na osiągnięcie spektakularnych efektów. Przede wszystkim są to preparaty pochodzenia organicznego ( roślinnego i zwierzęcego). Produkowane są na bazie na bazie naturalny ekstraktów z roślin, które rosną na lądzie lub w wodzie, kompostów i mikroorganizmów, czyli pożytecznych bakterii i grzybów. W ich składzie znajdziemy hormony roślinne, enzymy, białka, aminokwasy, mikroelementy i różne mikroelementy w odpowiednich dawkach. Dzięki temu roślina jest skutecznie stymulowana do wzrostu, rozwoju systemu korzeni czy wydawania obfitych plonów w postaci kwiatów lub owoców. Biostymulator jest całkowicie bezpieczny dla rośliny oraz dla środowiska naturalnego. Taki preparat możemy kupić w każdym sklepie ogrodniczym.

Jeżeli chcemy, aby nasze kwiaty były mocne i odporne na działanie szkodników, miały dobrze rozwinięty system korzeni, duże liście i pięknie kwitły, to warto je systematycznie wzmacniać stymulatorem wzrostu. Najczęściej ma on postać płynu, który aplikuje się do gleby.

 

Skuteczny stymulator wzrostu roślin
Przewiń na górę