info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Solidne buty do górskich wędrówek zimą

Wycieczka w góry może być źródłem niezapomnianych przeżyć niezależnie od pory roku. Chociaż najczęściej decydujemy się na takie wyprawy latem, kiedy także w górach można się cieszyć wysokimi temperaturami oraz słonecznym niebem, warto również rozważyć wyjazd w góry w miesiącach zimowych. Dobrze jest pamiętać, że na wyższych partiach gór zima może trwać nieco dłużej niż w innych regionach.

Jakie buty trekkingowe wybrać na zimę?

solidne buty trekkingowe na zimęOdpowiednie przygotowanie na wycieczkę w góry jest podstawą. Należy się odpowiednio ubrać – nasza odzież powinna zapewnić ochronę przed niskimi temperaturami oraz wiatrem. Bardzo ważne jest również, aby zaopatrzyć się w solidne buty trekkingowe na zimę. Zimą wiele szlaków pokryte jest śniegiem i lodem. Takie buty powinny być więc wykonane z materiału, który chroni przed chłodem oraz jest nieprzemakalny. Bardzo popularne są modele wykonane ze specjalnej membrany, która dodatkowo przepuszcza powietrze – takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ chroni nas przed nieprzyjemnym przepoceniem stóp podczas dłuższych wędrówek. Jak dobrać buty, aby cała wyprawa była dla nas jak najbardziej komfortowa? Bardzo istotna jest ich szerokość – powinny być one bowiem bardzo dobrze dopasowane do rozmiaru oraz kształtu naszych stóp. Powinny dobrze je trzymać, zapobiegając jakimkolwiek przesunięciom podczas chodzenia, które mogłyby powodować nieprzyjemne oraz bolesne otarcia.

Jeżeli wybieramy się w góry zimą, musimy się do tego odpowiednio przygotować, aby zapewnić sobie nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo. Bardzo duży wpływ na nie mają buty, jakie wybierzemy na górską wędrówkę. Ich podeszwa powinna zapewniać bardzo dobrą amortyzację – wielce prawdopodobne jest bowiem, że będziemy musieli wędrować po szlakach całkowicie pokrytych śniegiem, a czasem nawet mocno oblodzonych.

Solidne buty do górskich wędrówek zimą
Przewiń na górę