info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Spacer po ogrodzie rodziny Probeckich

Dzisiaj odwiedziłem ogór państwa Probeckich. Jest to niezwykłe miejsce które łączy w sobie piękne wykonanie i wyjątkową dbałość o szczegóły a jednocześnie użyteczność. Obok siebie istnieją tu niezwykle ładne rabaty kwiatowe i drzewka ozdobne oraz sad owocowy i ogródek warzywny.

Idealnie urządzony ogród rodziny Probeckich

siatka cieniującaWejście do ogrodu prowadzi przez zdobną aleję na którą składa się ścieżka z małych kamyczków która otoczona jest idealnie przyciętymi tujami. Wszystkie szlaki są tutaj wysłane w ten sposób. Na lewo od alei znajdują się ogródek pełen warzyw oraz dwie szklarnie, Jedna z nich jest pokryta siatką cieniującą dzięki czemu mogą w niej rosnąć rośliny, które nie potrzebują tak wiele światła. Po prawej stronie znajdują się natomiast drzewka i krzewy owocowe. Żeby zabezpieczyć je przed obdziobywaniem nakryte są siatką na ptaki. Dzięki niej nie mają dzikie zwierzęta nie mają dostępu do owoców i nie niszczą ich. Na końcu alei jest fontanna otoczona kwiatami różnorakich kolorów a za nią trawniki. Jest idealnie zielony, a zapach świeżo przyciętej trawy roznosi się w powietrzu. Nie jest też naruszona przez żadne ogrodowe szkodniki dzięki zastosowaniu od spodu siatki na krety. Jest to wynalazek prosty aczkolwiek skuteczny. Przed nałożeniem trawnika kładzie się taką siatkę przeciwko kretom na glebę i pokrywa się warstwą ziemi i sieje trawę lub rozwija się gotowe płaty trawnika. W zasadzie nie wymaga jego instalacja wielkiego nakładu pracy. Wszelkie zbiory otrzymywane w ogrodzie są magazynowane w specjalnych siatkach do pakowania. Takie przechowywanie przy zastosowaniu odpowiednich warunków w składzie pozwala na cieszenie się zdrowymi warzywami i owocami cały rok, nawet zimą.

Dobrze jest widzieć mądrze zaprojektowany ogród w którym dobry zamysł został pracowicie, latami wprowadzony w życie. rodzina Probeckich na pewno nie żałuje godzin spędzonych na tworzeniu tego miejsca. Teraz mogą się zrelaksować w pięknych okolicznościach przyrody i cieszyć się zdrowym jedzeniem.

Więcej na stronie http://siatkiplastikowe.com.pl

Spacer po ogrodzie rodziny Probeckich
Przewiń na górę