info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Sposoby na wyciszenie pomieszczeń

Mieszkanie w bloku potrafi być bardzo uciążliwe, a nawet problematyczne. Ze względu na dużą ilość mieszkań, ludzi oraz dosyć cienkie ściany, większość codziennych czynności naszych sąsiadów słychać u nas w mieszkaniu. Z pewnością chcemy tego uniknąć. Jest na to sposób, dzięki któremu dodatkowo sprawimy, że sąsiedzi nie będą słyszeć nas samych.  

Jak wyciszyć ściany swojego mieszkania?

wygłuszenie mieszkaniaNieprzyjemna muzyka, kłótnie czy głośny telewizor –  to tylko niektóre rzeczy, które mogą irytować nas podczas mieszkania w bloku. Istnieje jednak kilka możliwości na to, aby pozbyć się hałasu dobiegającego zza ściany. Wiele osób decyduje się na wygłuszające tapety czy maty. Skutecznym sposobem na wygłuszenie mieszkania może być także montaż specjalnych paneli akustycznych lub podwieszanego sufitu. Najtańsze, ale też najmniej skuteczne, są tak zwane domowe sposoby na tłumienie dźwięków otoczenia. Dywan położony na podłodze tłumi nasze kroki, a regały ustawione wzdłuż ściany częściowo zatrzymają dźwięki zza ściany. Lepszym sposobem będzie zainwestowanie w panele wygłuszające, które dodatkowo mogą być świetną dekoracją naszego mieszkania. Zamontowane na ścianie idealnie wyciszą każdy pokój, a ich ciekawe kształty nadadzą mu unikalnego charakteru. Mogą też być stosowane w profesjonalnym studio muzycznym czy sali prób, jeśli jako muzycy ćwiczymy w domu. Do wyciszania domu idealnie sprawdza się również sufit podwieszany, daje on wysoką skuteczność w niwelowaniu dźwięków dochodzących z mieszkania sąsiadów. 

Jeśli mamy dosyć uciążliwych hałasów dochodzących z mieszkań obok naszego, powinniśmy pomyśleć nad wygłuszeniem naszych pokoi. To świetny sposób na to, aby zyskać ciszę i spokój we własnych czterech ścianach. Przed montażem powinniśmy znaleźć idealną opcję dla nas i zasięgnąć porady eksperta. Pozwoli to na uniknięcie błędów oraz skuteczne wyciszenie mieszkania. 

Sposoby na wyciszenie pomieszczeń
Przewiń na górę