info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Sprawdzone buty do pracy

Wypadki w pracy się zdarzały. Było to normalne na stanowisku na którym wymagana była ogromna uwaga i koncentracja, a wymogi bezpieczeństwa były bardzo wysokie. Jednak wyposażenie, jakie dostawaliśmy w ramach stroju roboczego często nie spełniało owych wymagań, a wybierane było głównie ze względu na niską cenę.

Obuwie robocze od Uvexa

półbuty ochronne uvexNa moim stanowisku szczególnie narażone na obrażenia były nogi. Podczas pracy przy naprawie maszyn produkcyjnych nie było bowiem trudno o obrażenia i uderzenia, a brak obuwia roboczego mógł skończyć się dla pracownika bardzo dotkliwymi urazami. Jednak obuwie zakładowe nie było wystarczająco wytrzymałe jak na nasze warunki, więc wielu kolegów wolało samemu zaopatrzyć się w lepsze buty, by uniknąć ewentualnych nieprzyjemnych sytuacji. Osobiście preferowałem półbuty ochronne Uvex, gdyż miałem już doświadczenie z ową firmą, używając sprzętu ochronnego i okularów od nich na rozgrywkach airsoftowych, więc mogłem bez większego zastanowienia zamówić buty właśnie od Uvexa. Półbuty robocze, podobnie jak większość wyposażenia ochronnego Uvexa, były bardzo mocne i wytrzymałe, przede wszystkim zapewniając bardzo dobrą ochronę przed obrażeniami i bardzo dobrze znosząc wszelkie uszkodzenia. Były również wygodne, mimo dość dużej masy, nie ograniczały ruchów a noszenie ich nawet przez długie godziny w pracy nie męczyło tak, jak używanie standardowego bezfirmowego obuwia ochronnego.

Buty te, mimo swoich zalet, były przede wszystkim tanie, kosztując niewiele więcej niż zwykłe obuwie robocze, więc nawet w wypadku jakiegokolwiek uszkodzenia, ich wymiana nie była wcale kosztowna. Ich wytrzymałość, jednak, pozwalała na bardzo długie ich użytkowanie, nawet podczas intensywnych zadań i pracy w szkodliwych warunkach bez żadnego śladu zużycia.

Sprawdzone buty do pracy
Przewiń na górę